بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز واگذار شد – اخبار مالی

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز واگذار شد

94
0
اشتراک گذاری :
بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز واگذار شد

 

اخبار مالی – تعداد ۶۹۳ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۷۷ سهم معادل ۱۷٫۳۴ درصد از سهام شرکت بیمه البرز توسط سازمان خصوصی سازی واگذار شد.

قیمت پایه هر سهم بیمه البرز برای این بلوک مدیریتی غیر کنترلی مبلغ ۱۲۷۵ ریال تعیین شده بود که با کاهش ۲۲۸ ریالی از سوی کنسرسیومی متشکل از صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی عشایر و صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی خریداری شد.

امروز شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶ تعداد ۶۹۳ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۷۷ سهم معادل ۱۷٫۳۴ درصد از سهام شرکت بیمه البرز توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت یکجا و نقد و یا ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط  شش ماهه طی ۴ سال به قیمت پایانی ۱۰۴۷ ریال واگذار شد.

قیمت پایه هر سهم بیمه البرز برای این بلوک مدیریتی غیر کنترلی مبلغ ۱۲۷۵ ریال تعیین شده بود که با کاهش ۲۲۸ ریالی از سوی کنسرسیومی متشکل از صندوق بازنشستگی کشوری، موسسه صندوق بازنشستگی عشایر و روستائیان و صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی خریداری شد.

این کنسرسیوم بطور مستقیم و غیر مستقیم هم اکنون مالک ۳۳٫۹۳ درصد از سهام بیمه البرز هستند که با تملک سهم ۱۷٫۳۴ درصدی دولت در این سهم به ۵۱٫۲۷ درصد سهام کنترلی این شرکت و در نهایت همه کرسی‌های هیات مدیره دست می‌یابند.

کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی بودند که ۳ درصد ارزش سهام مورد معامله براساس قیمت پایه را نقداً یا به صورت ضمانت نامه بانکی بدون قید وشرط از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز یا به شرکت بورس ارائه کرده باشند.

این در حالی است که خریداران باید محدودیت‌های حاکم بر سهامداران شرکت‌های بیمه ای از جمله ماده ۳۳ قانون تأسیس بیمه و همچنین شرایط اختصاصی پذیرش سهام شرکت‌های بیمه در بورس اوراق بهادار تهران را رعایت کنند.

این معامله در حالی امروز از سوی مجموعه تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده که مدیران اصلی آنها از سوی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تعیین می‌شوند.

رییس جمهور روحانی در آخرین نشست خبری خود با بیان اینکه در زمان انتخاب وزیر رفاه، با ربیعی  بر سر عدم ورود مجموعه تأمین اجتماعی در بنگاه داری شرط کرده عنوان کرده بود: باید همه دستگاه‌های دولتی و حتی نیروهای مسلح از شرکت داری خارج و بنگاه‌های خود را واگذار کنند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید