حذف کوپن کاغذی بیمه شخص ثالث از آغاز سال ۹۷ – اخبار مالی

حذف کوپن کاغذی بیمه شخص ثالث از آغاز سال ۹۷

236
0
اشتراک گذاری :
حذف کوپن کاغذی بیمه شخص ثالث از آغاز سال 97

اخبار مالی- رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث بر اساس تصمیم اتخاذ شده از ابتدای سال آینده اجرایی می شود.

در بیمه نامه های فعلی شخص ثالث که علاوه بر برگه مشخصات شامل چهار کوپن اعتباری است شکل ساده تری یافته و با حذف کوپن ها، فقط به شکل یک کارت کوچک با مشخصات عمومی و بارکد ارائه می شود.

امکان اجرای این کار با توجه به اقدام بیمه مرکزی در صدور کدیکتا برای بیمه شخص ثالث از ابتدای مهر ماه فراهم شد به شکلی که بیمه نامه های جدید بدون کد یکتا فاقد اعتبار هستند.

بنا بر اعلام بیمه مرکزی، نشست مدیران صنعت بیمه با رئیس کل هیات عامل بیمه مرکزی امروز (شنبه) با موضوع بیمه شخص ثالث برگزار شد و مدیران عامل شرکت های بیمه و دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران درباره اجرای هماهنگ آیین نامه ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث درباره شیوه تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث، تخفیف و تقسیط آن تبادل نظر کردند.

مشکلات مربوط به صدور بیمه نامه های شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر موضوع دیگر نشست امروز بود که مقرر شد در چارچوب نظر سندیکای بیمه گران ایران از طریق ۲خودروساز عمده کشور پیگیری لازم شود.

در این جلسه همچنین موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث مطرح شد و رئیس کل بیمه مرکزی بر اساس تصمیم قبلی بر اجرای آن از اول سال آینده تاکید کرد.

عبدالناصر همتی همچنین از ابلاغ اساسنامه نمونه شرکت های بیمه خبر داد و گفت: شرکت های بیمه حداکثر ۶ ماه فرصت دارند اساسنامه را در مجامع عمومی خود تصویب کنند

همتی افزود: با توجه به توافق سازمان بورس و اوراق بهادر و بیمه مرکزی، اساسنامه نمونه شرکت های بیمه در چارچوب آیین نامه حاکمیت شرکتی، این اساسنامه به شرکت های بیمه ابلاغ شد.

آیین نامه حاکمیت شرکتی اوایل پاییز امسال در شورای عالی بیمه تصویب شد؛ نظام حاکمیت شرکتی مجموعه روابط بین سهامداران، مدیران و حسابرسان شرکت بوده که ضامن برقراری نظام کنترلی به منظور رعایت حقوق سهامداران جزء و اجرای درست مصوبات مجمع و جلوگیری از سوءاستفاده­های احتمالی است.

این شیوه که بر نظام پاسخگویی و مسوولیت اجتماعی استوار است، مجموعه ­ای از وظایف و مسوولیت ها را در بر می گیرد که باید توسط ارکان شرکت صورت گیرد تا موجب پاسخگویی و شفافیت شود.

یکی از موارد مربوط به حاکمیت شرکتی، لزوم تفکیک مدیرعامل از رییس هیات مدیره شرکت است؛ زیرا مدیرعامل نباید همزمان مسوولیت ریاست هیات مدیره را نیز عهده دار باشد./ ایرنا

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید