خریداران شرایط خرید بیمه آسیا را نداشتند – اخبار مالی

خریداران شرایط خرید بیمه آسیا را نداشتند

97
0
اشتراک گذاری :
خریداران شرایط خرید بیمه آسیا را نداشتند

اخبار مالی- علی صحرایی در خصوص دلیل عدم معامله مجدد بلوک بیمه آسیا گفت: هیچ‌کدام از خریداران نتوانستند شرایط سازمان بورس را احراز کنند.

پس از عدم موفقیت در واگذاری ۱۷و ۱۸درصدی سهام دو شرکت بیمه آسیا و البرز از سوی خصوصی‌سازی در تاریخ ۱۶بهمن سال جاری، این واگذاری قرار بود امروز مجددا صورت گیرد که در پایان تنها بیمه البرز از سوی خصوصی‌سازی به فروش رسید و بلوک بیمه آسیا مجددا روی دست خصوصی‌سازی ماند. پیش از این نیز دو مرتبه دیگر تلاش برای واگذاری در بیمه آسیا ناکام مانده بود. بلوک ۱۸.۸۴درصدی سهام بیمه آسیا شامل ۴۳۳میلیون و ۳۹۷هزار و ۸۴۱سهم به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه از سوی سازمان خصوصی سازی روی میز فروش گذاشته شده‌ بود که انجام نشد.

علی صحرایی در خصوص دلیل عدم اجرای این واگذاری گفت: امروز نیز ۴خریدار برای این بلوک اعلام آمادگی کردند که در نهایت هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند شرایط موردنظر سازمان بورس را احراز کنند.

معاون بازار شرکت بورس در ادامه افزود: یکی از خریدارها تمکن مالی جهت خریداری بلوک موردنظر را نداشت و بقیه خریداران نیز به دلیل برداشت متفاوت از قوانین، درخواست‌های مطلوب سازمان را ارائه نکردند.

وی در خصوص اینکه برداشت‌های متفاوت از درخواست‌های سازمان چه می‌تواند باشد، گفت: به‌طور مثال سازمان بورس از خریداران بلوک‌ها می‌خواهد که صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده را ارائه دهند اما آن‌ها صورت‌های مالی ۶ماهه ارائه می‌دهند که این خود یکی از دلایل عدم احراز شرایط از سوی خریداران است./ اقتصاد آنلاین

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید