برگزاری کمیته کاری فیاس به ریاست فرابورس ایران – اخبار مالی

برگزاری کمیته کاری فیاس به ریاست فرابورس ایران

104
0
اشتراک گذاری :
برگزاری کمیته کاری فیاس به ریاست فرابورس ایران

اخبار مالی-کمیته کاری بهاره فیاس اول مارس به ریاست آلینا آلدامبرگن مدیر‌عامل بورس قزاقستان آغاز شد که به علت سفر وی، ریاست این جلسه بر عهده امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران قرار گرفت.

با انتخاب فرابورس ایران در ژانویه ۲۰۱۸ به عنوان نایب رئیس کمیته کاری فیاس، جلسات کمیته بهاره این فدراسیون برای نخستین بار با ریاست یک بورس ایرانی برگزار شد.

کمیته کاری بهاره فیاس اول مارس به ریاست آلینا آلدامبرگن مدیر‌عامل بورس قزاقستان آغاز شد که به علت سفر وی، ریاست این جلسه بر عهده امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران قرار گرفت. در این جلسه که شامل اتاق فکر فیاس، گزارش کارآمدی بورس‌های عضو فیاس (Business Effectiveness Report)، کتاب سال فیاس و گزارش کارگروه نظارت بود، همچنین فهرست گزارش‌های آتی و گزارش اولین جلسه از کمیته حسابرسی داخلی فیاس بحث و بررسی شد.

از سوی دیگر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بانک توسعه زیر‌ساخت شرق اروپا، بورس مصر و انجمن آژانس‌های ملی (ANNA) که شماره شناسایی به نماد‌های بورسی اختصاص می‌دهد در خصوص خدمات و پیشرفت‌های خود توضیحاتی ارائه کردند.

در ادامه جلسه نیز از تمامی حضار خواسته شد که آخرین دستاورد‌های بازارهای خود را مرور کنند که بورس‌های عراق، بخارست، تهران، ارمنستان، مسقط، مصر، سوریه، آتن، قبرس، فرابورس ایران و سپرده‌گذاری ارمنستان و سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در رابطه با آخرین دستاورد‌های خود توضیحاتی ارائه کردند. همچنین نشان رسمی عضویت بورس عراق و بورس بخارست به این اعضای جدید اهدا شد.

فرابورس ایران در ژانویه ۲۰۱۸ به عنوان نایب رئیس کمیته کاری فیاس انتخاب شده و برای نخستین بار است که یک بورس ایرانی به عنوان یکی از ارکان اجرایی این فدراسیون منصوب شده است./سنا

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید