تحقق سود ۱۰۲ ریالی هر سهم بانک سینا – اخبار مالی

تحقق سود ۱۰۲ ریالی هر سهم بانک سینا

101
0
اشتراک گذاری :
تحقق سود 102 ریالی هر سهم بانک سینا

اخبار مالی- بانک سینا که برای هر سهم در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ مبلغ  ۱۵۱ ریال پیش بینی کرده بود، در دوره ۹ ماهه منتهی به آذر ۹۶ به ۱۰۲ ریال از این درآمد رسید و بودجه را ۶۷٫۵ درصد پوشش داد.

همچنین بررسی صورت های مالی بانک سینا حکایت از کسب سود خالص ۶۰۵ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریالی این بانک در نیمه اول سال مالی ۹۶ دارد.

این بانک که با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه فعالیت می کند در عملکرد دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ مبلغ ۱۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال به عنوان سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی در حساب های خود ثبت کرده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌های این بانک در دوره یاد شده مبلغ ۱۵۰۵ میلیارد ریال بوده است.

گفتنی است جمع درآمدهای مشاع این بانک ۱۲ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال ثبت شده و سود انباشته بانک در پایان شهریور ۹۶ مبلغ ۵۵۱ میلیارد و ۴۳۸ میلیون ریال اعلام شده است. ضمن اینکه مبلغ ۶۰۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به عنوان سود قابل تخصیص در حساب های این بانک ثبت شده است.

بررسی خبرنگار اخبار مالی از ترازنامه منتهی به شهریور ۹۶ بانک سینا نشان می دهد که این بانک مبلغ ۸ هزار و ۹۱ میلیارد ریال موجودی نقد دارد و جمع دارایی های بانک در نیمه اول سال جاری مبلغ ۱۷۷ هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال اعلام شده است. همچنین این بانک هیچ بدهی به بانک مرکزی نداشته و بدهی به بانک ها و سایر موسسات مالی و اعتباری را ۶ درصد کاهش داده است.

بنابراین گزارش بانک سینا در تاریخ ۳ مرداد ۸۶ وارد بورس شده و قیمت هر سهم آن طبق آخرین اطلاعات مبلغ ۱۰۱۸ ریال است. همچنین بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با در اختیار داشتن بیش از ۶۳ درصد سهام، بزرگترین سهامدار بانک محسوب می شود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید