خزانه داری کشور ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت عرضه کرد – اخبار مالی

خزانه داری کشور ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت عرضه کرد

101
0
اشتراک گذاری :
خزانه داری کشور 20 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت عرضه کرد

اخبار مالی- مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی از تاریخ ۲۶ (امروز) الی ۲۸ اسفند ماه جاری از طریق عرضه عمومی در شعب منتخب بانک های سپه و مسکن به فروش می رسد.

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی فراخوانی، سود این اوراق را به صورت شناور (در سال اول ۱۵ درصد و برای سال های بعد حداکثر تا ۱۷٫۵ درصد)، معاف از مالیات و پرداخت شش ماه یک بار اعلام کرد.

در راستای اجرای ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت و به منظور مشارکت عموم جامعه در اجرای طرح های عمرانی انتفاعی دولت به آگاهی می رساند، مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی چهار ساله از محل بند (ب) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ اسفند ماه سالجاری از طریق عرضه عمومی در شعب منتخب بانک های سپه و مسکن به فروش میرسد.

بنا بر این گزارش، سود این اوراق به صورت شناور (در سال اول ۱۵ درصد و برای سال های بعد به میزان نرخ سود سپرده های یکساله بانکی مصوب شورای پول و اعتبار، حداکثر تا ۱۷٫۵ درصد) معاف از مالیات بوده و پرداخت آن به صورت شش ماه یکبار صورت می گیرد.

فراخوان معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور تصریح دارد: تضمین بازپرداخت اصل و سود علی الحساب اوراق یاد شده، بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به شعب منتخب بانک های سپه و مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید