معرفی پتانسیل های بازار سرمایه ایران در اجلاس فیاس – اخبار مالی

معرفی پتانسیل های بازار سرمایه ایران در اجلاس فیاس

85
0
اشتراک گذاری :
معرفی پتانسیل های بازار سرمایه ایران در اجلاس فیاس

اخبار مالی- مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: بازار سرمایه ایران شاهد یک جهش در زمینه قوانین و مقررات و ارتقاء زیر ساخت های الکترونیکی، محصولات نرم افزاری و فنی است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، ساختار و خدمات این شرکت را در اجلاس فدراسیون بورس های اروپایی – آسیایی(FEAS) برای حاضران تشریح کرد.

حسین فهیمی در اجلاس اخیر فیاس که در مسقط عمان برگزار شد، گفت: بازار سرمایه ایران شاهد جهش در زمینه قوانین و مقررات و ارتقاء زیر ساخت های الکترونیکی، محصولات نرم افزاری و فنی است.

وی با بیان اینکه سامانه های فراوانی در سال های اخیر در بازار سرمایه ایران راه اندازی شده است، افزود: درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا) یکی از این سامانه هاست که با اعلام خودکار تغییرات پرتفوى به سهام داران، ضمن صرفه جویى در وقت و هزینه آنها، موجب افزایش شفافیت در پرتفوى سهامداران از طریق اطلاع رسانى روزانه تغییرات دارایى شده است.

فهیمی به راه اندازی نسخه جدید سامانه نت کلیر در بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت: اضافه شدن کد ملی سهامداران بر روی اعلامیه و گواهینامه های بازار سرمایه برای نخستین بار، امکان درج و گزارش دهی هزینه انبار گواهی های سپرده کالایی و مالیات سپرده کالایی بر ارزش افزوده آن و گزارش دهی مالیات بر ارزش بر افزوده معاملات از قابلیت های جدید این سامانه است.

مدیرعامل سمات ادامه داد: این سامانه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران توسعه داده شده که گزارش های الکترونیک و غیر کاغذی را که منشاء آن سامانه پس از معاملات بازار سرمایه است، ایجاد کرده و آن را در اختیار ذینفعان خود قرار می‏ دهد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران سال گذشته در نشست سالانه فدراسیون بورس های آسیا و اروپا که در شرم الشیخ مصر برگزار شد، به عضویت هیات مدیره اجرایی این فدراسیون درآمد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید