تصویب اعطا ۲۰ نوع وام دانشجویی در سال ۹۷ – اخبار مالی

تصویب اعطا ۲۰ نوع وام دانشجویی در سال ۹۷

94
0
اشتراک گذاری :
تصویب اعطا 20 نوع وام دانشجویی در سال 97

اخبار مالی-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد ۲۰ نوع وام در سال ۹۷ به دانشجویان داده می‌شود و مبالغ آن نیز مصوب شده است.

فاطمه سعیدی درخصوص میزان وام دانشجویی در سال ۹۷، گفت: اگرچه به دانشجویان ۲۰ نوع وام داده می‌شود اما مبالغ بسیاری از آن‌ها به ویژه وام شهریه دانشجویان دانشگاه‌های سراسری بسیار ناچیز است لذا کمیسیون آموزش و  تحقیقات مجلس رایزنی برای افزایش مبالغ این وام را در دستور کار خود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مبالغ فعلی همچون مبلغ ۳۰۰هزار تومان برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی بسیار ناچیز است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه وام‌های دانشجویان با توجه به تورم کنونی افزایش پیدا کند، بیان کرد: دانشجویان متاهل به حمایت بیشتری به لحاظ پرداخت شهریه‌ها نیاز دارند، همچنین باید به منظور حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کمک و بهره‌برداری از ظرفیت بانک‌ها و صندوق‌های اعتباری و از محل بودجه صندوق، نسبت به برقراری و افزایش وام شهریه دانشجویان حسب مورد اقدام لازم به عمل آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بر صندوق‌های وام‌ دانشجویی نیز نظارت بیشتری شود، اظهارکرد: مبالغ وام شهریه دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، آزاد و غیرانتفاعی و مبالغ ۲۰ نوع وام دانشجویی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مصوب شده ولی در صورت حصول شرایط، تغییر و بازنگری در میزان آن صورت خواهد گرفت./خانه ملت

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید