آتی سکه دی ماه همچنان می تازد – اخبار مالی

آتی سکه دی ماه همچنان می تازد

124
0
اشتراک گذاری :
آتی سکه دی ماه همچنان می تازد

اخبار مالی- آتی سکه به عنوان یکی از ابزارهای معاملاتی بورس کالا  از ابتدای سال ۹۷  به یکی از پرطرفدار ترین ها تبدیل شده و قیمت بیش تراز ۲ میلیون تومانی آتی سکه دی ماه ۹۷ که دیروز ۱۸ فروردین ماه رقم خورد، یکی از پر بازدید ترین خبرها بود.

بنا بر گزارش ارائه شده از سوی بورس کالای ایران در هفته گذشته که منتهی به ۱۵ فروردین می شد، ۱۳۳ هزار و ۶۶۵  قرارداد آتی سکه به ارزش ۲۵ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال منعقد شد.

در معاملات آتی سکه هفته گذشته، سکه سررسید دی ماه به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که طی سه روز معاملاتی هفته گذشته ۱۱۳ هزار و ۱۹۱ قرارداد به ارزش معاملاتی ۲۱ هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال در این سررسید مورد معامله قرار گرفت.

رتبه دوم معاملات آتی سکه نیز به سررسید آبان سال ۹۷ تعلق گرفت به طوری که معامله گران در این سررسید ۱۶هزار قرارداد به ارزش ۲ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.این در حالی است که در مکان سوم بازار آتی نیز قرارداد شهریور ماه سال آینده قرارگرفت؛ به طوری که معامله گران با داد و ستد یک هزار و ۸۹۷ قرارداد به ارزش ۳ هزار و ۴۶۵ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساندند.

در سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز یک هزار و ۶۱۳ قرارداد به ارزش ۲ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال معامله شد. همچنین سررسید تیر ماه سال ۹۷ با داد و ستد ۹۶۲ قرارداد به ارزش یک هزار و ۷۲۴  میلیارد ریال در مکان آخر بازار آتی از نظر حجم معاملات ایستاد.

بررسی های شبکه اخبار مالی نشان می دهد که در روز شنبه ۱۸ فروردین بالاترین قیمت سکه آتی تحویل دی ماه ۹۷ به ۲.۰۲۳.۵۰۰ تومان رسید ولی قیمت تسویه درنهایت کمی بیشتر از ۱.۹۹۴.۰۰۰ تومان رقم خورد. ضمن این که روند معاملات سکه در بازار ایران نشان می دهد که قیمت سکه از ابتدای سال با رشد ۱۶۱ هزار تومانی همراه شده است. / اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید