سرمایه گذاران بورسی ۲۸۸ هزار میلیارد ریال سود کردند – اخبار مالی

سرمایه گذاران بورسی ۲۸۸ هزار میلیارد ریال سود کردند

66
0
اشتراک گذاری :
سرمایه گذاران بورسی 288 هزار میلیارد ریال سود کردند

اخبار مالی-میزان سود تقسیم شده شرکت‌های بورسی به تفکیک صنعت از ابتدای سال ۹۶ تا پایان اسفندماه، برابر با ۲۸۸ هزار میلیارد ریال اعلام شد که متوسط سود نقدی برای هر سهم ۲۴۲ ریال است.

بر اساس اعلام اداره آمار و اطلاعات بورس تهران، تطبیق سود (زیان) پیش بینی شده شرکت ها در این ماه نسبت به بهمن۹۶ نشان می دهد که تعداد ۱۳ شرکت با افزایش، ۲۲ شرکت با کاهش و مابقی شرکت ها برابر با ۲۷۴ شرکت، تغییری در سود (زیان) پیش بینی شده نداشته اند.

همچنین سود و زیان پیش بینی شده شرکت ها در پایان اسفند ماه سال ۹۶ برابر با ۴۹۳.۹۸۷  میلیارد ریال است که نسبت به بهمن ماه، معادل ۱۸۲.۱۱۶ میلیارد ریال کاهش نشان می دهد. این گزارش می افزاید: در پایان اسفند ماه ۹۶ متوسط سود (زیان) خالص شرکت های بورسی به ازای هر سهم برابر با ۳۴۵ ریال در این آمار اعلام شده است.

در ضمن میزان سود تقسیم شده شرکت ها به تفکیک صنعت – انباشته از ابتدای سال تا پایان اسفند ماه ۹۶، بیش از ۲۸۸ هزار میلیارد ریال بوده که ۶۷ درصد درآمد (زیان) واقعی شرکت ها را شامل شده است. بر این اساس متوسط سود نقدی برای هر سهم معادل ۲۴۲ ریال را بر مبنای اطلاعات این گزارش آماری حاصل می شود.

بنابر بررسی های خبرنگار اخبار مالی از روند کل معاملات سهام در بورس در سال مالی ۹۶ ارزش کل معاملات بورس نسبت به سال ۹۵ از ۶۳۸ هزار میلیارد ریال به ۶۱۰ هزار میلیارد ریال رسید که کاهش ۴ درصدی و حجم معاملات در سال نسبت به سال ۹۵ نیز با رسیدن به ۲۴۳ میلیارد انواع اوراق بهادار افت ۵ درصدی را در تابلوهای آماری به ثبت رسانده است. این گزارش می افزاید: متوسط روزانه کل معاملات برابر یک میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۵۵۰ میلیارد ریال به ازای هر روز در سال گذشته بوده است.

همچنین بر اساس آمارهای موجود، متوسط روزانه معاملات در بازار سهام برابر ۹۷۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۱۰۰ میلیارد ریال در اطلاعات بازار به ثبت رسیده است. همچنین سهم هر بازار از کل معاملات  نشان می دهد که بازار سهام در حدود ۸۳ درصد معاملات را در اختیار دارد و بازار اوراق بدهی ۱۴ درصد معاملات و در حدود ۳ درصد معاملات در اختیار سایر بازارها است./ اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید