دلاردولتی شاخص را پایین کشید – اخبار مالی

دلاردولتی شاخص را پایین کشید

119
0
اشتراک گذاری :
دلاردولتی شاخص را پایین کشید

اخبار مالی- امروز برای بازار ارز روزی پر التهاب و به نوعی جنجالی بود و به تبع آن بازار سهام کشور نیز در واکنش به اتفاقات جاری با افت شاخص کل مواجه شد. در جریان مبادلات امروز تعداد ۵۴ هزار و ۸۲۸ سهم به ارزش ۱۶۷۰ میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفت و در نهایت شاخص کل پس از تحمل افت ۳۷۲ واحدی روی رقم ۹۶ هزار و ۸۴۸ متوقف شد.

بررسی روند کاهشی شاخص در معاملات امروز، سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷ نشان می دهد که دو شرکت فلزی و ۳ شرکت پتروشیمی بیشترین تاثیر را در پایین آوردن شاخص داشتند و بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که خبر تزریق دلار ۴۲۰۰ تومانی به نحوی این دو صنعت را تحت تاثیر خود قرار داده است.

بنابراین گزارش نماد معاملاتی (فولاد) فولاد مبارکه اصفهان شاخص را ۱۵۶٫۴۹ واحد پایین آورد و بیشترین تاثیر را در افت شاخص در مبادلات امروز گذاشت و نماد (جم) پتروشیمی جم ۱۱۳٫۱۹ واحد شاخص را کاهش داد. همچنین نماد (فملی) ملی صنایع مس ایران، (فارس) پتروشیمی خلیج فارس و (شپدیس) پتروشیمی پردیس دیگر نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص داشتند.

گفتنی است در این معاملات نماد بانک صادرات، سایپا وایران خودرو پر بیننده ترین نماد ها بودند.

گزارش اخبار مالی از روند معاملات سهام در روز سه شنبه نشان می دهد که بورس همچون گذشته نسبت به اتفاقات اقتصادی و سیاسی پیرامون خود عکس العمل نشان داده و شاید بتوان گفت شرکت های صادرات محور بیشتر از سایر صنایع تحت تاثیر جو ایجاده شده به خاطر مسائل بازار ارز قرار گرفتند./ اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید