اوراق جدید در راه بازار بدهی فرابورس – اخبار مالی

اوراق جدید در راه بازار بدهی فرابورس

125
0
اشتراک گذاری :
اوراق جدید در راه بازار بدهی فرابورس

اخبار مالی- هامونی از انتقال شرکت میدکو از فرابورس به بورس تهران اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: شرکت‌ها بطور مستقل تقاضای خود را به فرابورس می‌دهند و این موضوع بستگی به اظهار نظر شرکت بورس دارد.

امیر هامونی با اشاره به ارزش ۵۰هزار میلیارد تومانی بازار بدهی فرابورس، گفت: از این میزان مبالغی در سال ۹۷سررسید می‌شود و این در حالی است که مطابق با بوجه امسال دولت، اوراق جدیدی وارد بازار خواهد شد.

مدیر عامل فرابورس افزود: اوراق صکوک اجاره سهام شرکت‌های دولتی که مصوبه هیات دولت بوده یکی از اوراقی است که امسال به پشتوانه سهام دولت در بورس منتشر و جایگزین اوراق قبلی خواهد شد.

وی در حوزه دانش بنیان نیز یکی از برنامه‌های فرابورس را توسعه این شرکت‌ها دانست و گفت: توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط از دیگر برنامه‌های فرابورس در سال جدید است.

هامونی در مورد شرکت‌هایی که قرار است از فرابورس به بورس منتقل شوند نیز گفت: هر شرکتی که بخواهد این جابجایی را انجام دهد، باید دستورالعمل انتقال بین تابلوهای بورس و فرابورس را رعایت کند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته بالغ بر ۳۰هزار میلیارد تومان ارزش بازار شرکت‌هایی بوده‌اند که از فرابورس به بورس منتقل شده‌اند.

هامونی از انتقال شرکت میدکو از فرابورس به بورس تهران اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: شرکت‌ها بطور مستقل تقاضای خود را به فرابورس می‌دهند و این موضوع بستگی به اظهار نظر شرکت بورس دارد./ بورس نیوز

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید