حضور فعال شرکت های بین المللی مطرح دنیا در یازدهمین فاینکس – اخبار مالی

حضور فعال شرکت های بین المللی مطرح دنیا در یازدهمین فاینکس

152
0
اشتراک گذاری :
حضور فعال شرکت های بین المللی مطرح دنیا در یازدهمین فاینکس

اخبار مالی-مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، گفت: شرکت ها و موسسات مطرحی همچون Ernst & Young، Capital Intelligence، Incentage و Alpari. علاوه بر داشتن غرفه اختصاصی در فاینکس یازدهم کارگاه های آموزشی برگزار می کنند.

فردا یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس ۲۰۱۸) آغاز می شود و شاید بتوان این رخداد را یکی از مهمترین رویدادهای بازار سرمایه در ابتدای سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.

یاسر فلاح، رئیس ستاد برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، گفت: فاینکس ۲۰۱۸ نسبت به سال های گذشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از منظر بین المللی حضور پررنگ شرکت های خارجی علیرغم شرایط خاص منطقه خاورمیانه نقطه عطفه فاینکس است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، افزود: شرکت ها و موسسات مطرحی همچون Ernst & Young، Capital Intelligence، Incentage  و Alpari علاوه بر داشتن غرفه اختصاصی در این نمایشگاه کارگاه های آموزشی برگزار می کنند.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: شرکت ارنست اند یانگ (Ernst & Young) یکی از چهار شرکت بزرگ بین ‌المللی در ارائه خدمات حرفه ‌ای و تخصصی مالی، حسابرسی و مشاوره مالی و حسابرسی مالیات در دنیاست که خدماتی در زمینه حسابرسی، رتبه‌بندی، مدیریت ریسک فناوری و امنیت، ریسک سرمایه‌گذاری، ریسک بازار و مشاوره حقوقی ارائه می دهد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان اینکه شرکت ارنست اند یانگ قرار است دو کارگاه آموزشی با حضور اساتید ارشد (ویسام محسن، مدیر بخش خدمات مشاوره ای حسابداری مالی و آندریاس اسکوپال، دستیار بخش دیجیتال) برگزار کند گفت: این کار گاه در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ برابر ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ با عناوین «دیجیتال سازی بانکداری» و « IFRS9» برگزار می شود.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، به حضور یکی دیگر از نهادهای مطرح در این نمایشگاه، اشاره کرد و گفت: موسسه رتبه بندی اعتباری Capital Intelligence که نهادی بین المللی، مستقل و خصوصی است و از سال ۱۹۸۲ در زمینه تجزیه و تحلیل ریسک های اعتباری و رتبه بندی مستقل در حال فعالیت است در فاینکس یازدهم حضور دارد. این موسسه یکی از بزرگترین موسسات رتبه بندی بانک ها در بازارهای نوظهور و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به شمار می آید. گسترش فعالیت های این موسسه در سایر قاره ها، موجب شده تا تعداد فزاینده ای از کشورهای دارای اقتصادهای توسعه یافته اروپایی و آسیایی از خدمات آن بهره مند شوند.

به گفته یاسر فلاح این موسسه نیز دو کارگاه آموزشی خود را با حضور اساتید و مقامات ارشد (ظفر دیاب مدیرعامل شرکت کپیتال اینتلیجنس و هورست برترام مدیر توسعه بازار دفتر فرانکفورت) در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ برگزار خواهد کرد. عناوین این کارگاه ها در خصوص «دسترسی به بازارهای بین المللی و نقش رتبه بندی در آن» و دیگری «ارزش روابط سرمایه گذاری» است.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX 2018) اضافه کرد که  شرکت خدمات مالی آلپاری نیز در نمایشگاه امسال حضور دارد. این شرکت یکی از شرکت های کارگزاری بزرگ روسی است که خدمات معامله ارائه می دهد. این کارگزاری جدیدترین عضو خانواده آلپاری محسوب میشود. آلپاری امکان دسترسی به بازارهای بین المللی را برای مشتریان فراهم می کند تا بتوانند ابزارهای مالی مختلف از جمله فارکس، فلزات گرانبها، سهام و بازارهای آتی را معامله کنند. همچنین تلاش دارند تا پلتفرم های معاملاتی، ابزارهای معاملاتی و امکان دسترسی مستقیم به نقدینگی بانکی را فراهم کنند.

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: Incentage از جمله شرکت های معتبر دیگر در این نمایشگاه، است. نام این شرکت سوئیسی به عنوان یک بنگاه پیشرو در زمینه ارائه راه حل ها در صنعت خدمات مالی دنیا مطرح است. بیش از ۱۵۰ مشتری در سراسر دنیا از خدمات این شرکت استفاده می کنند و بیشترین مشتریان این شرکت بانک ها، شرکتهای سپرده گذاری، شرکتهای بیمه و سایر نهادهای مالی هستند.

یاسر فلاح در پایان خاطر نشان کرد کارگاه های آموزشی  پیش بینی شده در فاینکس یازدهم کاملا مرتبط با حوزه های مالی است و  به زبان انگلیسی برگزار می شود و شرکت کنندگان در این کارگاه های آموزشی گواهی نامه بین المللی از CI و EY دریافت خواهند کرد.

علاقمندان میتوانند با مراجعه به وب سایت www.bourseevent.ir از جزئیات این کارگاه ها مطلع شوند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید