بیمه تعاون با صدور بیمه نامه از کالای ایرانی حمایت می کند – اخبار مالی

بیمه تعاون با صدور بیمه نامه از کالای ایرانی حمایت می کند

69
0
اشتراک گذاری :
بیمه تعاون با صدور بیمه نامه از کالای ایرانی حمایت می کند

اخبار مالی- مدیر عامل بیمه تعاون از ارائه دو بیمه نامه جدید برای نخستین بار در حمایت از کالای ایرانی در این شرکت خبر داد.

یونس مظلومی در جمع خبرنگاران جزییات دو بیمه نامه کیفیت محصول و مسئولیت کالا درراستای سیاست حمایت از کالای ایرانی را تشریح کرد و گفت: بیمه نامه مسئولیت کالا که خسارت های وارده به مصرف کننده و اشخاص ثالث را پو شش می دهد و بیمه نامه تضمین کیفیت کالا بر اساس کیفیت و استانداردهای بین المللی صادر می شود.

وی تصریح کرد: بیمه نامه کیفیت کالای ایرانی در واقع زمینه را برای تشویق مصرف کنندگان کالای ایرانی ی فراهم می‌کند و به این ترتیب خریداران کالاهای ایرانی می توانند ضمانت نامه قطعی برای کیفیت کالاهای خریداری شده داشته باشند.

مظلومی تصریح کرد: در واقع آن دسته از تولیدکنندگانی که ضمانت نامه تضمین کالاهای تولیدی را ضمیمه تولیدات خود کرده و به مصرف کنندگان ارائه می دهند می توانند منتظر رونق بازار باشند چرا که مصرف کنندگان ایرانی هم نسبت به خرید کالای ایرانی رغبت دارند اما به هر حال کیفیت برای آنها از جمله فاکتورهای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی در خصوص اینکه آیا تولیدکنندگان خودروهای ایرانی مذاکراتی برای ارائه بیمه نامه تضمین کیفیت خودروها صورت گرفته، گفت: تولیدکنندگان باید نسبت به خرید بیمه نامه تضمین کیفیت کالاهای ایرانی از نمایندگی های بیمه اقدام کنند اما به هر حال ما آمادگی داریم تا خودروهای ایرانی را هم تحت پوشش این بیمه قرار دهیم.

وی همچنین درباره ارزیابی ریسک صدور این بیمه نامه خاطرنشان کرد: ارزیابی ریسک در صدور یک بیمه نامه نقش اساسی دارد، کارشناسان ما با لحاظ کردن استانداردهای داخلی و بین المللی تلاش دارند تا ریسک هر کالا را هم ارزیابی کنند اما تمرکز ما بر روی کالاهای ایرانی است و بر این اساس هر کالایی که آزمایشات لازم را انجام داده و از سوی کارشناسان بیمه تضمین کیفیت را دریافت کنند تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت.

مظلومی از برگزاری جلسه با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای صدور بیمه نامه‌های مخصوص بخش تعاون خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده که به تمامی ادارات کل استان ها نیز ابلاغ شده، تسهیلات خوبی را برای شرکت های تعاونی در انواع بیمه نامه ها در نظر گرفته ایم.

این مقام مسئول در این رابطه از برگزاری جلسه ای با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: بر اساس تفاهماتی که در این جلسه صورت گرفت قرار است ارائه تسهیلات بیمه ای برای شرکت های تعاونی به زودی شروع شده و این کار را به صورت جدی مد نظر قرار دهیم.

وی همچنین درباره افزایش سرمایه شرکت بیمه تعاون تصریح کرد: افزایش سرمایه به تصویب مجمع رسیده و مجوز های لازم جهت این اتفاق اخذ شده و در مراحل عملیاتی به سر می برد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید