“عیب می ، جمله چو گفتی هنرش نیز بگو” – اخبار مالی

“عیب می ، جمله چو گفتی هنرش نیز بگو”

78
0
اشتراک گذاری :
"عیب می ، جمله چو گفتی هنرش نیز بگو"

اخبار مالی- معاون بیمه های زندگی بیمه میهن معتقد است که از نظر بررسی ریسک و هم سرمایه گذاری اندوخته ها باید کاملا حرفه ایی بر اساس ضوابط معین و بسیار شفاف عمل کرد.

ابوالحسن صدریه در استقبال از پیشنهادات اخیر هادی دستباز در زمینه شرکت های عرضه کننده بیمه عمر در گفت و گو با اخبار مالی گفت:بنده معتقد به فروش بدون ضابطه بیمه های عمر نبوده و نیستم. اتفاقا باور راسخ دارم که هم از نظر بررسی ریسک و هم سرمایه گذاری اندوخته ها باید کاملا حرفه ایی بر اساس ضوابط معین و بسیار شفاف عمل نمود. در این رابطه راهکار جناب دستباز مبنی بر ایجاد محدودیت هایی برای شرکت هایی با توانگری کمتر از ۲ چنانچه مورد تایید شورای عالی بیمه قرار گرفته و بخشنامه شود از جانب بیمه مرکزی قابل اجرا است ولیکن بنظر بنده اجرای دستور العمل های فعلی هم از جمله مجزا نمودن حساب ها ارائه گزارش عملکرد سرمایه گذاری بصورت شفاف در هر سال به بیمه گذاران و نهادهای ناظر از جمله بیمه مرکزی سازمان بورس  سازمان مالیاتی و غیره نیز اگر از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار نباشد کم اهمیت تر از رتبه بندی توانگری مالی نمی باشد.

ملاحظه می شود که بسیاری از شرکت های تازه تاسیس ممکن است از توانگری مالی بالایی برخوردار باشند بدون اینکه الزاما توان مالی محکمی داشته باشند. یا فرض نمایید شرکتی با توانگری بسیار بالا نسبت به صدور بیمه های عمر در مقیاس وسیع اقدام نماید ولیکن در انتخاب ریسک بصورت کارشناسی عمل نکرده و در بحث سرمایه گذاری هم از شفافیت لازم برخوردار نبوده و اطلاع رسانی مرتب نکرده باشد آیا میتوان با اطمینان گفت این شرکت در آینده برای ایفای تعهدات خود با مشکل مواجه نخواهد شد.؟ بنده تردید جدی دارم.

ضمنا آنجایی که اشاره فرموده اند که شرکتی با توانگری پایین چگونه در سرمایه گذاری اندوخته های خود سود۲۲% اعلام کرده باید اعلام کنم اگر حساب اندوخته کاملا جدا نگهداری و سرمایه گذاری شود و بازده آن بر اساس گزارش اکچوئری و تایید حسابرسان داخلی و بیمه مرکزی و سازمان بورس انجام شود چرا که نه؟ شرکتی ممکن است در سایر رشته ها بخاطر انتخاب بد ریسک زیانده باشد ولی اگر اندوخته های خود را مثلا در سپرده بانکی نگه داشته باشد و عملیات بیمه گری مربوط به بیمه های زندگی بدقت انجام و در این رشته سود آور باشد دور از انتظار یا باعث تعجب نخواهد بود که سود مناسب برای بیمه گذاران عمر خود ارائه کند./ اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید