افت های پی در پی شاخص در اوضاع ناخوش اقتصادی – اخبار مالی

افت های پی در پی شاخص در اوضاع ناخوش اقتصادی

71
0
اشتراک گذاری :
سهام همراه اول اولین ضامن اوراق صکوک

اخبار مالی- در حالی که قیمت سکه و طلا روز به روز به طرز باورنکردنی در حال افزایش بوده و آشفته بازار دلار همچنان به ثبات و آرامش نرسیده است، شاخص های بورس نیز برای چندمین روز متوالی به روند کاهش خود ادامه دادند.

با توجه به اینکه بورس همواره به عنوان دماسنج اقتصاد ایران قلمداد می شود، چنین واکنشی در شرایط کنونی عجیب به نظر نمی رسد اما اینکه چه زمان ممکن است اوضاع اقتصادی کشور به مرحله ای از ثبات برسد که تمامی ارکان آن با مشکلات این چنین دست در گریبان نباشد، موضوعی است که در حال حاضر نمی توان آن را پیش بینی کرد.

بنابرگزارش اخبار مالی از معاملات امروز، یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۷ بورس اوراق بهادار، بیش از یک میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق بهادار در ۴۲ هزار نوبت به ارزش ۳۵۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد و کل شاخص های بورس روند کاهش چند روز گذشته را ادامه دادند. در نتیجه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز با ۲۵۰ واحد کاهش به رقم ۹۲ هزار و ۸۴۹ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۱۱ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۶ هزار و ۴۱۵ واحد رسید. ارزش روز بازار بورس تهران هم امروز روی مبلغ ۳۶۶۱ میلیارد ریال بود. همچنین شاخص قیمت با معیار وزنی-ارزشی با ۷۸ واحد کاهش به رقم ۲۹ هزار و ۱۶۷ واحد رسید، شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۸۲ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۲ هزار و ۱۷۹ واحد رسید.

گفتنی است شاخص آزاد شناور با ۲۷۷ واحد عقب‌نشینی به رقم ۹۸ هزار و ۶۵۲ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۷۲ واحد کاهش به رقم ۶۵ هزار و ۹۶۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۵۶۶ واحد کاهش به رقم ۱۹۷ هزار و ۶۹۴ واحد رسید.

در این معاملات دادو ستد سهام شرکت خدمات انفورماتیک ایران بیش از ۵۰ واحد شاخص را پایین کشید و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت، همچنین سهام ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ هم ۴۷٫۱۷ واحد و سهام شرکت تاپیکو ۴۱٫۳۴ واحد شاخص را کاهش دادند.

همچنین نمادهای “خساپا”، “فایرا”، “وبصادر”، “فاسمین”، “فولاد”، “وبملت” و “خزامیا” پر بیننده ترین نماد های معاملات امروز سهام بودند.

بنابراین گزارش امروز در فرابورس نیز بیش از ۲۳۶ میلیون برگه بهادار و اوراق در ۳۱ هزار نوبت به ارزش ۱۸۷۸ میلیارد ریال مورد دادو ستد قرار گرفت و نمادهای پر بیننده فرابورس شامل ” ذوب‌”، “زاگرس”، “اپرداز”، “وگردش”، “سمگا”، “شاوان” و “زنگان”  بوده‌اند.

 

برچسب هابورسسهمشاخص
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید