بیمه آسیا در اولین ماه سال ۷۸۷ میلیارد ریال خسارت پرداخت – اخبار مالی

بیمه آسیا در اولین ماه سال ۷۸۷ میلیارد ریال خسارت پرداخت

101
0
اشتراک گذاری :
بیمه آسیا در اولین ماه سال 787 میلیارد ریال خسارت پرداخت

اخبار مالی- شرکت بیمه آسیا گزارش عملکرد یک ماهه منتهی به فروردین ۹۷ خود را منتشر کرد و طبق آمار ارائه شده، این شرکت در ماه اول سال جاری مبلغ ۷۸۷ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال خسارت مربوط به ۴۱ هزار و ۲۸۶ پرونده را پرداخت کرده است.

همچنین میزان حق بیمه دریافت شده از سوی این شرکت مبلغ ۲۰۳۰ میلیارد ریال بوده که تعداد ۳۰۲ میلیون و ۶۲۶ حق بیمهر ا شامل شده است.

بررسی های اخبار مالی از گزارش یک ماهه این شرکت نشان می دهد که در بخش دریافتی ها رشته ثالث با در اختیار گرفتن ۳۸ درصد پورتفوی سهم بیشتری از سایر رشته ها به خوداختصاص داده و در مجموع شرکت ۱۱۸ هزار و ۴۴۲ حق بیمه ثالث به ارزش ۷۷۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریال در فروردین ماه دریافت کرده است.

همچنین در بخش خسارت ها رشته درمان ۳۷ درصد پورتفوی را در اختیار داشت و شرکت تعداد ۲۸ هزار و ۱۸ خسارت درمان به ارزش ۲۸۸ میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال پرداخت کرده است.

گفتنی است بیمه آسیا با ۲۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه فعالیت می کند و در ماه پایانی سال گذشته حدود ۱۸.۸۴ درصد از سهام این شرکت معادل ۴۳۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۴۲ سهم در بورس به صورت بلوکی از سوی سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از دولت عرضه شد.

بنابرگزارش اخبار مالی قرار بود یک فرد اکراینی سهام شرکت بیمه آسیا را خریداری کند اما در نهایت یکی از صندوق های بازنشستگی کشور موفق به خرید سهام این شرکت شد.

بررسی ها نشان می دهد که این شرکت در گزارش عملکرد ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۶ اعلام کرده که ۱۷۰ ریال از درآمد هر سهم در سال ۹۶ را محقق کرده که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال مالی ۹۵ با رشد ۳۷ درصدی همراه شده است./ اختصاصی اخبار مالی

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید