طلا و سکه در سرازیری – اخبار مالی

طلا و سکه در سرازیری

101
0
اشتراک گذاری :
طلا و سکه در سرازیری

اخبار مالی- پس از اینکه طلا و سکه در روزهای اخیر با رشد قیمت ناگهانی مواجه شد و بانک مرکزی برای کنترل اوضاع تصمیم به تحویل سکه ها ۱۵ روز قبل از سر رسید گرفت، روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ قیمت ها در بازار طلا روند نزولی به خود گرفت.

بدین ترتیب هر قطعه سکه امامی با ۸۷ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به آخرین قیمت قبل به قیمت یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی پس از کاهش ۷۰ هزار تومانی به مبلغ یک میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت نیم سکه با کاهش ۹۰ هزار تومانی روی مبلغ ۹۶۰ هزار تومان متوقف شد و نیم سکه ۳۵ هزار تومان ارزان شد و نرخ آن به ۵۹۰ هزار تومان رسید.

بنا بر گزارش اخبار مالی از بازار طلا، هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز مبلغ ۱۸۶ هزار و ۷۷۰تومان معامله شد که نسبت به آخرین قیمت قبل با کاهش ۹۸ هزار تومانی مواجه شده است. ضمن این که هر قطعه سکه گرمی ۷ هزار تومان ارزان شد و قیمت آن به ۳۷۵ هزار تومان رسید.

گفتنی است کارشناسان افزایش قیمت طلا در روزهای گذشته را ناشی از جو روانی ایجاد شده در زمینه خروج آمریکا از برجام و مشخص نبودن آینده اقتصادی کشور می دانند و همچنین افزایش تقاضا برای خرید سکه و طلا نیز از دیگر عوامل این رشد قیمت عنوان شده و کاهش قیمت ها در بازار طلا نیز می تواند نتیجه تحویل سکه های پیش خرید شده از سوی بانک مرکزی باشد./ اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید