مجلس به راهکاری برای بازار ارز می اندیشد – اخبار مالی

مجلس به راهکاری برای بازار ارز می اندیشد

73
0
اشتراک گذاری :
مجلس به راهکاری برای بازار ارز می اندیشد

اخبار مالی- آشفتگی بازار ارز که مدتی است کشور را تحت تاثیر قرار داده با نسخه های مختلف هم هنوز درمان نشده و چندی پیش دولت ناگهان برای کنترل اوضاع اعلام کرد که ارز تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی برای استفاده همگان از جمله تجار، مسافران و … از طریق بانک ها عرضه خواهد شد.

با این حال مشکلات بازار ارز چندان مرتفع نشد و دلار در صرافی ها نایاب شد و بانک ها هم به صورت بسیار محدود اقدام به فروش کردند که این مقدار به هیچ عنوان پاسخگوی بازار نبود. بدین ترتیب خرید و فروش دلار فقط توسط دلالان با قیمت های نجومی صورت پذیرفت، به طوری که در هفته سوم اردیبهشت ۹۷ قیمت هر دلار بین ۶۵۰۰ تا ۶۸۰۰ تومان در نوسان بود.

در این شرایط رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین طرح جدید ارزی با هماهنگی رئیس مجلس خبر داد و گفت: این طرح دو فوریتی ارزی ظرف ۴۸ ساعت تدوین می‌شود.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: در راستای ساماندهی بازار ارز امروز؛ نشست ویژه کمیسیون اقتصادی با حضور رییس مجلس برگزار و طرح دوفوریتی ارزی راهی صحن علنی می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست فوق‌العاده اعضای این کمیسیون با رییس مجلس در راستای ساماندهی بازار ارز خبر داد و گفت: پس از جمع بندی نهایی در این جلسه طرح ۲ فوریتی ارزی ظرف ۴۸ ساعت راهی صحن علنی می‌شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: بعد از ظهر دیروز نشست غیر علنی کمیسیون اقتصادی در خصوص وضعیت ساماندهی بازار ارز برگزار شد. وی افزود: در این نشست ابعاد، وضعیت و راهکارهای ساماندهی بازار ارز و همچنین نقاط ضعف و قوت اقدامات ارزی دولت و اقدامات مورد نیاز در آینده بررسی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنا به تصمیم اعضا بنده بعد از ظهر دیروز طی نشستی با رییس مجلس گزارشات واصله از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین گزارش کمیسیون اقتصادی را به آقای لاریجانی ارائه دادم.

وی افزود: پیرو این جلسه مقرر شد؛ صبح امروز نشست فوق‌العاده و غیر علنی اعضای کمیسیون اقتصادی با رییس مجلس به منظور بررسی آخرین تحولات بازار ارز و بررسی نقاط قوت و ضعف تصمیمات ارزی دولت برگزار شود.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود پس از نشست ویژه امروز، طرح دو فوریتی ارزی اعضای کمیسیون اقتصادی ظرف ۴۸ ساعت روانه صحن علنی مجلس شود. وی گفت: هدف از این طرح دو فوریتی؛ تقویت نقاط قوت تصمیمات جدید ارزی دولت و رفع نقاط ضعف و همچنین اقدامات تخصصی در راستای ساماندهی بازار ارز است.

وی در پایان افزود: محورهای طرح دو فوریتی ارزی بزودی در ضمن متن نهایی اعلام می‌شود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید