امید به حفظ برجام شاخص را بالا کشید – اخبار مالی

امید به حفظ برجام شاخص را بالا کشید

51
0
اشتراک گذاری :
امید به حفظ برجام شاخص را بالا کشید

اخبار مالی- با وجودی که در چند روز گذشته شاخص های بورس تحت تاثیر جو روانی موجود به خاطر شائبه خروج آمریکا از برجام با افت پی در پی مواجه بود، روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷ به خاطر اخباری که از احتمال ماندن آمریکا در برجام منتشر شد، بورس یکپارچه سبز شد. این در حالی است که در روزهای گذشته به خاطر پیش بینی های هیجانی که از آینده ایران در صورت بر هم خوردن برجام در بازار دهان به دهان می شد، صف های فروش طولانی و شاخص ها روند نزولی داشتند.

امروز بیش از ۸۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۱۸۷ میلیارد تومان در ۴۸ هزار و ۶۰۸ نوبت مورد معامله قرار گرفت و شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان این معاملات امروز با افزایش ۴۳۹واحدی به رقم ۹۳ هزار و ۶۰۵ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۱۷ واحدی روی رقم  ۹۹ هزار و ۷۸۳ واحد ایستاد. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۳۸۳ واحدی به رقم ۶۶ هزار و ۶۴۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۵۵۶ واحدی عدد  ۱۹۸ هزار و ۵۵۰ واحد را به نمایش گذاشت و شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷ واحدی به رقم یک هزار و ۷۸ واحد رسید.

امروز نماد معاملاتی شرکت های سایپا، آلومینیوم ایران، کالسیمین، فولاد مبارکه اصفهان، زامیاد، بانک صادرات و ایران خودرو پر بیننده ترین نماد ها بودند.

در معاملات امروز نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران ۴۴ واحد ، پالایش نفت بندر عباس ۴۲ واحد و فولاد خراسان ۳۷ واحد شاخص را افزایش داده و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و همچنین معاملات سهام نماد معاملاتی شرکت های ارتباطات سیار ایران با ۱۲ واحد، مخابرات ایران با ۹ واحد و صنایع پتروشیمی کرمانشاه با ۸ واحد کاهش شاخص بیشترین تاثیرمنفی را به نام خود ثبت کردند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید