نقدینگی مسئله ی بزرگ تمام شرکت هاست – اخبار مالی

نقدینگی مسئله ی بزرگ تمام شرکت هاست

89
0
اشتراک گذاری :

اخبار مالی- دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گزاری ایران گفت: باید از تمام فرصت های تامین مالی موجود نهایت استفاده را کرد، چرا که نقدینگی همواره بزرگترین مسئله موجود برای شرکت ها و نهادهای مالی است.

سعید اسلامی بیدگلی در همایش ملی تامین مالی و سرمایه گذاری برای مدیران با تاکید بر این موضوع که همواره مسئله ی نقدینگی برای شرکت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده، افزود: اگر شرکت ها نقدینگی نداشته باشند، امکان تقسیم سود را ندارند، ضمن این که برخی از سودهای شناسایی شده از سوی شرکت ها صوری هستند و امکان تقسیم آن وجود ندارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیاری از شرکت ها درگیر بدهی های بزرگ هستند و امکان تقسیم سود را نداشته و ناچارند پول برای ادامه حیات شرکت نگه دارند، مشکلات حسابداری نیز در برخی شرکت ها وجود دارد که مشکلات خاص خود را متوجه شرکت می کند. نوسانات زیاد اقتصادی موجود در برخی شرکت ها هم آن ها را وادار می کند که ذخیره منابع مالی را در پیش بگیرند.

اسلامی بیدگلی همچنین خاطر نشان کرد: در اقتصادی که نوسانات اقتصادی زیاد است، شرکت ها و موسسات ناچارند منابع مالی بیشتری برای خود حفظ کنند تا بتوانند در این شرایط دوام بیاورند./ اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید