خودرویی ها و فلزی ها شاخص را بالا کشیدند – اخبار مالی

خودرویی ها و فلزی ها شاخص را بالا کشیدند

57
0
اشتراک گذاری :
خودرویی ها و فلزی ها شاخص را بالا کشیدند

اخبار مالی- در معاملات اولین روز هفته شاخص ها با رشد دسته جمعی همراه شدند و تقاضا برای خرید سهام شرکت های فلزی، خودرویی و پالایشی افزایش یافت.

امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷ بازار سهام شاهد دست به دست شدن ۴۳ هزار و ۵۵۳ سهم به ارزش ۳۶۹۹ میلیارد ریال بود و در پایان معاملات شاخص کل ۱۹۹٫۹۴ واحد رشد کرد به ۹۳ هزار و ۸۹۱٫۱۲ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت ۶۲٫۷۶ واحد افزایش یافت و شاخص کل هم وزن ۸۱٫۸ واحد بیشتر شد. ضمن این که شاخص آزاد شناور ۲۵۳٫۴۶ واحد افزایش یافت،  شاخص بازار اول ۱۴۱٫۱۳ واحد و شاخص بازار دوم ۴۳۰٫۵۰ واحد رشد کرد.

بنابرگزارش اخبار مالی حمایت حقوقی ها تاثیر بسزایی در سبز پوش شدن شاخص ها داشت و خبر رشد قیمت نفت هم در روند مثبت معاملات امروز بی تاثیر نبود. در این معاملات سهام فولاد خوزستان توانست ۴۱٫۱۹ واحد شاخص را افزایش داده و بیشترین تاثیر مثبت را بر آن بگذارد. همچنین داوستد سهام گل گهر و پتروشیمی جم همبه ترتیب باعث افزایش ۳۰٫۱۳ و ۲۴٫۱ واحدی شاخص شدند.

امروز نماد های سایپا، زامیاد، فولاد مبارکه اصفهان، کالسیمین، پارس خودرو، آلومینیوم ایران و پالایش نفت بندرعباس پربیننده ترین های بازار بودند.

همچنین فضای کلی معاملات سهام نشان می دهد که بازار از جو روانی ناشی از خروج آمریکا از برجام خارج شده و روند طبیعی و بدون حاشیه ای را طی می کند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید