سهامداران به واسطه صندوق های سرمایه گذاری سود می کنند – اخبار مالی

سهامداران به واسطه صندوق های سرمایه گذاری سود می کنند

52
0
اشتراک گذاری :
سهامداران به واسطه صندوق های سرمایه گذاری سود می کنند

اخبار مالی- تضمین دریافت سود از سوی صندوق های سرمایه گذاری این صندوق ها را به فرصتی برای دستیابی به بازدهی مناسب تبدیل کرده است.

صندوق سرمایه گذاری یکی از فرصت های مطلوب سرمایه گذاری در گزینه های مختلف سرمایه گذاری مثل بازار سرمایه است ، خصوصا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس را دارند و خودشان وقت و یا اطلاعات کافی را برای انجام این کار ندارند.با این کار فرد سرمایه گذار امکان دستیابی به بازدهی هایی بالاتر از سود بانکی را بدست خواهد آورد.

در واقع  یک صندوق سرمایه گذاری مجموعه ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار است. در واقع شما می توان آن را به صورت شرکتی در نظر بگیرید که در آن افراد مختلف پول های خود را روی هم می گذارند و در سبدی از اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.در حال حاضر میزان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری در ایران به بیش از ۱۱۵۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

بنابراین گزارش مدیرنظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره پتانسیل صندوق های سرمایه گذاری در عرصه رقابت بازارهای موجود گفت: درحالیکه امروز با تلاطم و نوسانات مختلف دربازارهای مختلف روبرو هستیم، صندوق های سرمایه گذاری با توجه به شفافیت و عملکرد مناسب خود می توانند بازده مورد انتظار را برای سرمایه گذاران محقق کنند.

محمدرضا معتمد اضافه می کند: سرمایه گذاران می توانند متناسب با نوع صندوق و عملکرد آن ، سود و بازدهی ماهانه، منظم و مستمر دریافت کنند.

به گفته وی، صندوق های سرمایه گذاری ابزاری کارا در بازار سرمایه ایران محسوب می شوند که در انواع مختلف طراحی شده اند تا بدین ترتیب طیف وسیعی از سرمایه گذاران را با روحیه های متفاوت کم ریسک تا پر ریسک جذب کنند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید