مسکن نباید گران شود – اخبار مالی

مسکن نباید گران شود

61
0
اشتراک گذاری :
مسکن نباید گران شود

اخبار مالی- از زمانی که آمریکا خروج خود را از برجام اعلام کرد، موجی از نگرانی برای اوضاع اقتصادی کشور میان مردم به راه افتاده و در اقشار مختلف مردم صحبت از گرانی های نجومی و بر هم خوردن نظم مالی مردم می شود. در این میان قیمت مسکن بیش از سایر موارد ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.

با این حال حسن خسته بند، عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است که در این جریان دلیلی برای گران شدن مسکن وجود ندارد و مردم نباید از این بابت نگران باشند. وی دراین زمینه گفت: دلیلی برای گرانی مسکن یا بازارهای موازی آن وجود ندارد زیرا فراورده‌های ساختمانی از بازارهای خارجی تهیه نمی‌شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون با خروج آمریکا از برجام فرصت استثنایی همانند تحریم ها برای بروز توانمندی ها و ظرفیت های کشور فراهم شده است، افزود: ما باید به امکانات و توانمندی های خود باور داشته باشیم در غیر این صورت رفع مشکلات غیر ممکن خواهد بود.

خسته بند با تاکید بر اینکه تکیه بر تولید داخل از دغدغه هجوم گرانی به بازار در پی حواشی برجام می کاهد، تصریح کرد: با توجه به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی،  نگرانی در خصوص گرانی و افزایش نرخ ها وجود ندارد؛ اما در این خصوص باید نظارت ها تشدید شود تا جو روانی تاثیرات منفی بر بازار نداشته باشد.

خسته بند با بیان اینکه بعد از خروج آمریکا از برجام روابط اقتصادی و سیاسی کشور به سمت کشورهای دیگر سوق داده خواهد شد، افزود: دنیا تنها آمریکا نبوده که با خروج آن از برجام نگران شرایط کشور در ابعاد مختلف باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت نگاه به داخل، گفت: ایران همه تخم مرغ های خود را در سبد برجام نچیده که اکنون با برهم خوردن این توافق متضرر شود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید