بانک صادرات همچنان گرفتار زیان – اخبار مالی

بانک صادرات همچنان گرفتار زیان

75
0
اشتراک گذاری :
بانک صادرات همچنان گرفتار زیان

اخبار مالی- با وجودی که بانک صادرات در نیمه اول سال مالی ۹۶ تلاش کرده زیان خود را کاهش دهد اما همچنان این زیان گریبان بانک را گرفته و در دوره مالی یاد شده زیان هر سهم به ۳۸۴ ریال رسیده است.

بانک صادرات در نیمه اول سال مالی ۹۶ از محل سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی ۵۵ هزار و ۷۶۴ میلیاردریال کسب کرده که نسبت به سال ۹۵ این مبلغ ۲۱ درصد افزایش داشته است. با این حال سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌های بانک در سال ۹۶ با کاهش ۶ درصدی مواجه شده و به مبلغ ۷۵۴۲ میلیاردریال رسیده است.

این بانک ۵۷ هزار و ۸۰۰ میلیاردریالی یکی از بزرگترین بانک های کشور محسوب می شود و بعد از بانک ملی بیشترین تعداد شعبه را در کشور دارد، چند سالی است که با زیان انباشته مواجه شده و تلاش ها برای کاهش زیان چندان با سرعت پیش نمی رود. ضمن این که نماد معاملاتی این بانک بیش از یک سال بسته بود و گزارش های مالی بانک در موعد مقرر منتشر نشده بود.

به گزارش اخبار مالی از گزارش عملکرد ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۶ این بانک نشان می دهد که زیان انباشته بانک به ۴۱ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال مالی ۹۵ با افزایش ۱۱ درصدی مواجه شده است.

گفتنی است زیان خالص این بانک نیز در نیمه اول سال مالی ۹۶ مبلغ ۲۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال اعلام شده و ترازنامه بانک نشان می دهد که بدهی بانک صادرات به بانک مرکزی و سایر بانک ها و موسسات اعتباری به ترتیب ۱۳ و ۲۴ درصد افزایش یافته است./ اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید