بازار داغ صندوق های سرمایه گذاری در فرابورس – اخبار مالی

بازار داغ صندوق های سرمایه گذاری در فرابورس

62
0
اشتراک گذاری :
بازار داغ صندوق های سرمایه گذاری در فرابورس

اخبار مالی- در اردیبهشت ۹۷ بیش از ۱۱۷ میلیون صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش یک میلیارد و  ۶۷۶ میلیون ریال در فرابورس ایران معامله شد که نشان از افزایش ۵۷ درصدی حجم و ۸۳ درصدی ارزش معاملات این صندوق‌ها دارد.

گزارش عملکرد فرابورس در دومین ماه امسال نشان می‌دهد که در ۲۲ روز معاملاتی تعداد ۵ میلیارد و ۹۰۹ میلیون ورقه بهادار در ۶۹۳ هزار نوبت به ارزش ۴۲ هزار و ۸۵۴میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از کاهش ۳۱و ۵ درصدی حجم و نوبت‌های معاملات و رشد ۷ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۲۶۹ میلیارد ورقه و و میانگین ارزش معاملات نیز ۱۹۴۸ میلیارد ریال بوده است. همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۳۶۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۹۳میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۲۲۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افت ۴۶ و ۶۰ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و کاهش ۲۵درصدی حجم و افت ۴۷ درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با اردیبهشت ماه سال ۹۶ است.

بنا براین گزارش در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۳۵میلیون اوراق بدهی به ارزش ۳۰هزار و ۹۳۷میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۱۰۰ درصدی حجم و افت ۷۹درصدی ارزش معاملات این بازار در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

همچنین بیش از ۱۱۷ میلیون صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش یک میلیارد و ۶۷۶ ریال و ۱.۹ میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن (تسه) به ارزش ۱۲۱۸ میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۵۷ درصدی حجم و ۸۳ درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و رشد ۴۲ درصدی حجم و ۲۵ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با اردیبهشت ماه پارسال دارد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید