ادامه عقبگرد شاخص های بورس – اخبار مالی

ادامه عقبگرد شاخص های بورس

60
0
اشتراک گذاری :
ادامه عقبگرد شاخص های بورس

اخبار مالی- بورس این روزها بر خلاف هفته های گذشته که رشد پی در پی شاخص ها را تجربه می کرد، به ناگاه با رکود و روند کاهشی شاخص ها مواجه شده و چندروزی است که گویا حقوقی ها هم دیگر نمی توانند نشاطی را که بازار سرمایه به آن نیاز دارند، ایجاد کنند.

نگاهی به فضای کلی معاملات نشان می دهد که سهامداران خرد در حالتی بلاتکلیف و بدون هیجان به خرید و فروش جزیی سهام پرداخته و سکون بر فضای کلی معاملات حاکم شده است.

در معاملات روز سه شنبه ۸ خرداد ۹۷ شاخص های بورس به روند کاهشی روزهای گذشته ادامه داده و در نهایت شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) پس از تحمل افت ۱۱۹ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۴۰۹ واحد ایستاد

امروز در مجموع بورس شاهد دادو ستد بیش از ۸۶۲ میلیون  سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۴۸ هزار و ۳۱۳ نوبت به ارزش بیش از ۳۴۶۹ میلیاردریال بود. در پایان این معاملات شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۵۱ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۲۴۷ واحد رسید و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۷ واحدی به رقم  ۱۰۴ هزار و ۳۹۵ واحد دست یافت.

در این میان شاخص بازار اول با افزایش ۲۰ واحدی به رقم ۶۸ هزار و ۴۱۳ واحد رسید اما شاخص بازار دوم با کاهش ۸۲۷ واحدی روی رقم ۱۹۹ هزار و ۷۵۰ واحد ایستاد.

در معاملات امروز بار کاهش شاخص بر دوش نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۲ واحد، مخابرات ایران با ۵۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۳۷ کاهش بود. با این حال معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات تا ۶۲ واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با ۴۵ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۴۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

به گزارش اخبار مالی از معاملات امروز سهام در برس نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس، پارس خودرو و ایران خودرو دیزل پربیننده ترین نمادها بودند و این نشان دهنده توجه سهامداران به سهام گروه خودرویی دارد./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید