بانک صادرات در سال ۹۸ سود ده خواهد شد – اخبار مالی

بانک صادرات در سال ۹۸ سود ده خواهد شد

89
0
اشتراک گذاری :
بانک صادرات در سال 98 سود ده خواهد شد

اخبارمالی- نهمین سال روز ورود بانک صادرات به بورس با نواخته شدن نمادین زنگ آغاز معاملات روز شنبه ۱۹ خرداد ۹۷ گرامی داشته شد و پس از این مراسم حجت الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات در جمع خبرنگاران به ارائه عملکرد بانک صادرات در سال گذشته و تلاش های این بانک برای جبران زیان ها و دستیابی به سود دهی در چشم انداز بلند مدت پرداخت.

وی با اشاره به اینکه شفافیت و افشای اطلاعات حرف نخست را در بازار سرمایه و حتی اقتصاد کشور می زند، گفت: بسته بودن نماد یکی از مشکلات اصلی بانک‌های بزرگ کشور است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در ادامه شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و از تلاش های صورت گرفته برای اعلام به موقع صورت های مالی میاندوره ای بانک به سازمان بورس خبر داد و در توضیح شرایط عمومی اقتصاد کشور و تاثیر آن بر پیش بینی ها از شفافیت شرکت‌ ها گفت: برخی عدم تعادل ها در اقتصاد، پیچیدگی های موجود در نظام بانکی و نااطمینانی حاکم بر گروهی از تیم های اقتصادی، مالی و پولی، امکان پیش بینی دقیق از آینده و لذا شفافیت در سطوح بالاتر افشا را نمی دهد.

صیدی در این مراسم در تشریح عملکرد و اهداف موردنظر بانک طی ماه های اخیر، گفت: بر اساس یک برنامه ریزی کوتاه مدت تلاش کردیم نماد بانک باز شود که اسفند ماه سال گذشته نماد بانک باز شد و طبیعی بود که قیمت سهم پس از وقفه چند ماهه با کاهش روبرو باشد.

وی گفت: به دلیل شرایط ساختاری در نظام بانکی مثل نرخ سود سپرده با نااطمینانی های مواجه هستیم.

مدیر عامل بانک صادرات ادامه داد: بحث مطالبات معوق از بنگاه های کلان، خرد و دولت و نیز اشخاص حقیقی از دیگر مشکلات پیش روی بانک ها است که در همین راستا با بدهکاران بزرگ جلسات متعدد گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.

صیدی با بیان اینکه مشکل بانک صادرات ایران مانند بسیاری از بانک های دیگر بیشتر ناشی از عوامل کلان و برون سازمانی بود، تاکید کرد که با یک برنامه مدون در پایان سال گذشته و هفته های آغازین سال جاری در حال عبور از این مشکلات هستیم.

مدیر عامل بانک صادرات ایران تصریح کرد: مهمترین موضوع این است که روند افزایش زیان در بانک صادرات ایران متوقف شده و زیاندهی بانک سیر نزولی پیدا کرده است. در حال حاضر منابع بانک صادرات ایران به ١۵۴ هزار میلیارد تومان و دارایی های آن به بیش از ١٨٠ هزار میلیارد تومان رسیده است.

صیدی مطالبات بانک را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مطالبه مهمی از دولت داریم که تلاش می کنیم برای تعیین تکلیف آن هم از  ظرفیت های بودجه سال ٩٧ استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ظرف چند روز آینده صورت های مالی سال ٩۶ را به بورس اوراق بهادار ارائه خواهیم کرد.

صیدی در ادامه گفت: در بحث افزایش عملیات بانکی و کارمزدها و نیز پتانسیل عملیات ارزی امیدواریم بتوانیم زیان را به سود برسانیم و سال ٩٨ وارد منطقه سود شویم.

وی همچنین گفت: قرار است برای مهمترین شرکت زیرمجموعه بانک صادرات ایران که گروه مالی سپهر صادرات است، شرایط پذیرش در بورس را اخذ نماییم.

مدیر عامل بانک صادرات از برگزاری مجمع بانک در  تیرماه ۹۷ خبر داد و گفت: تاکنون۴۰۰ میلیارد تومان از اموال بانک واگذار شده و مابقی نیز در حال واگذاری است وتا زمان مجمع رقم قابل توجهی محقق خواهد شد.

صیدی در پاسخ به خبرنگار اخبار مالی مبنی بر اینکه آیا بانک صادرات برای کاهش هزینه ها برنامه ای برای کاهش شعب دارد یا خیر، گفت: از ان جایی که قبلا کاهش تعداد شعب را انجام شده و شعب بانک از ۳ هزار شعبه به ۲۳۰۰ شعبه کاهش یافته، در حال حاضر  دیگر برنامه ای برای کاهش شعبه ها در دستور کار نداریم.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید