اشتیاق مردم به خرید سهام شاخص را بالا کشید – اخبار مالی

اشتیاق مردم به خرید سهام شاخص را بالا کشید

30
0
اشتراک گذاری :
فروش اموال مازاد دولت از طریق بازار سرمایه

اخبار مالی- آخرین روز کاری هفته جاری در بورس اوراق بهادار در حالی به پایان رسید که صف های خرید سهامداران حقیقی و وجود تکاپو در بازار شاخص کل را با رشد ۲۷۶۷ واحدی همراه کرد.

آن چه که از روند موجود در معاملات امروز سهام می شد دریافت، این بود که مردم از بازار های موازی یعنی بازار ارزو طلا و مسکن ناامید شده و به بازار سرمایه روی آوردند. ضمن این که اثرات کوتاه مدت سرمایه گذاری در بازار های موازی و همچنین عدم ثبات مورد نیاز در این بازار ها این روزها بیش از هر وقت دیگری نمود پیدا کرده و کسانی که به دنبال سرمایه گذاری امن تر و قابل اتکا تر بودند، بورس را برای سپردن سرمایه های خود انتخاب کردند.

برخی کارشناسان نیز معتقدند افرادی که تا پیش از این بانک ها را به عنوان مرجعی برای سپرده گذاری و دریافت سود انتخاب کرده بودند، دریافته اند که که دیگر نمی توانند با کمک نظام بانکی به سود دلخواه خود برسند و به همین دلیل بخشی از سرمایه ها نیز به هیمن خاطر به سمت بورس سرازیر شده است.

امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷ بیش از یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون برگه بهادار، اوراق و حق‌تقدم در ۱۲۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۳۵ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و در نتیجه شاخص کل بورس با ۲ هزار و ۷۶۷ واحد به رقم ۹۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید و خود را به کانال ۱۰۰ هزار واحدی نزدیک کرد.

امروز همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با ۳۳۸ واحد افزایش به رقم ۱۷ هزار و ۸۸۹ واحد رسید  وارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران روی ۳۸۷ هزار میلیارد تومان ایستاد.

بنابراین گزارش شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۸۵۷ واحد افزایش یافت و رقم ۳۰ هزار و ۷۳۵ واحد را نشان داد.  ضمن این که شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۲۴۶ واحد رشد کرده و به رقم ۱۳ هزار و ۲۶ واحد رسید و شاخص آزاد شناور پس از ۳ هزار و ۲۴۳ واحد افزایش روی رقم ۱۰۹ هزار و ۴۷۶ واحد متوقف شد.

شاخص بازار اول با ۲ هزار و ۱۱۵ واحد رشد، به رقم ۷۱ هزار و ۶۰۵ واحد و شاخص بازار دوم بورس با ۵ هزار و ۹۳ واحد تقویت به رقم ۲۰۴ هزار و ۸۱۶ واحد رسید.

به گزارش اخبار مالی امروز با وجودی که بیشتر نماد های بورس با افزایش خرید و بالا رفتن قیمت سهام همراه شدند اما نمادهای فولاد، فارس، فملی، کگل، جم، تاپیکو، فخوز بیشترین سهم را در رشد شاخص داشتند.

همچنین امروز نماد شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان‌کیش، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، کالسیمین، ماشین‌سازی اراک و سایپا دیزل پر بیننده ترین نمادهای بازار بودند.

نویسنده: الهام حدادی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید