شتاب سکه برای رسیدن به نقطه نامعلوم – اخبار مالی

شتاب سکه برای رسیدن به نقطه نامعلوم

46
0
اشتراک گذاری :
شتاب سکه برای رسیدن به نقطه نامعلوم

اخبار مالی- چند وقتی است که حرکت رو به جلو قیمت سکه با شتاب آغاز شده و بدون توقف در حال پیش روی است. در این میان بازار آتی سکه هم به نوعی چشم انداز آینده نرخ سکه را مشخص کرده و پیش بینی افزایش نرخ سکه با قدرت ادامه دارد.

گفتنی است بهمن ماه سال ۹۶ و همزمان با شدت تلاطم ارزی و همچنین افزایش نرخ سکه و طلا بانک مرکزی تدابیری برای موضوع اندیشید و پیش‌فروش شش‌ماهه سکه بهار آزادی به‌قیمت ۱۴ میلیون ریال و پیش‌فروش یک‌ساله سکه بهار آزادی با قیمت ۱۳ میلیون ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی اجرا شد.

برنامه پیش فروش سکه در فروردین ماه ۹۷ با قیمت ها و سررسید های جدید ادامه پیدا کرد و از ۱۸ فروردین بانک مرکزی نرخ پیش‌فروش سکه را افزایش داد؛ برهمین اساس پیش‌فروش سکه طلا با سررسید ۶ماهه، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان و با سررسید ۱۲ماهه، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شد.

بازار آتی سکه در این میان جایگاهی برای دادو ستد حواله های پیش خرید شده برای سکه ها در سررسید های مختلف ایجاد کرد و طبق مکانیزم عرضه و تقاضا و با توجه به قیمت سکه، قیمت ها در این بازار تعیین می شود.

این روزها شاهد رشد قیمت ها در بازار آتی سکه هستیم. به طوری که در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷ قیمت سکه سررسید دی ماه ۹۷ به مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت روز سکه در این تاریخ مبلغ ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار تومان به ثبت رسیده است.

به گزارش اخبار مالی امروز هر قطعه سکه امامی به قیمت ۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان، نیم سکه ۱ میلیون ۲۵۸ هزار تومان، ربع سکه ۷۱۲ هزار تومان و هر سکه گرمی ۴۰۶ هزار تومان معامله شد. ضمن این که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۲۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

همچنین آتی سکه تیر امروز ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار تومان، آتی شهریور ۲ میلیون و ۶۹۰ هزارتومان و آتی آبان هم به مبلغ ۲ میلیون و ۷۵۹ هزار تومان مبادله شد.

روند کنونی حکایت از ادامه رشد قیمت در بازار طلا و سکه دارد که با توجه به افزایش نرخ دلار در بازار های غیر رسمی و زیر زمینی چندان دور از ذهن هم نیست و باید دید این قطار افسار گسیخته تا کدام ایستگاه بدون ترمز به حرکت خود ادامه خواهد داد./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید