بیمه سلامت سقفی برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی ندارد – اخبار مالی

بیمه سلامت سقفی برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی ندارد

63
0
اشتراک گذاری :
بیمه سلامت سقفی برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی ندارد

اخبار مالی- در هیچ جای کشور هیچ سقفی برای داروخانه‌ها و بخش‌های سرپایی و پاراکلینیکی از طرف سازمان بیمه سلامت نگذاشته‌ایم.

محمد هاشمی، سرپرست روابط عمومی و امور بین‌المل سازمان بیمه سلامت ایران در پاسخ به برخی اخبار درباره سقف‌گذاری  بیمه سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: در هیچ جای کشور هیچ سقفی برای داروخانه‌ها و بخش‌های سرپایی و پاراکلینیکی از طرف سازمان بیمه سلامت نگذاشتیم؛ بلکه گایدلاین‌هایی برای بخش بستری از طرف وزارت بهداشت برای ارائه دهندگان خدمت در حال ابلاغ است که سازمان‌های بیمه‌گر نیز موظف به اجرای آن هستند.

وی افزود: اجرای گایدلاین‌ها و راهنماهای بالینی نباید با سقف اشتباه گرفته شود. زیرا هیچ سقفی از طرف سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است.

هاشمی درباره مطالبات معوقه نیز بیان کرد: در سال ۹۶ به طور میانگین در مورد داروخانه‌ها دو ماه معوقه داریم و از فروردین ۹۷ نیز به صورت ماهیانه پرداخت‌ها در حال انجام است. برای تمامی ارائه دهندگان خدمت، پرداخت‌ها به صورت ماهیانه انجام می‌شود. حتی اگر ارائه دهندگان خدمت سند هم ارائه نکرده باشند، ۷۰ درصد به صورت علی‌الحساب و مابقی بعد از دریافت سند پرداخت می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، وی درباره قراردادهای جدید نیز گفت: ادارات کل استان‌ها می‌توانند با توجه به بودجه و اعتبارات استان، قراردادهای جدید را تنظیم کنند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید