بورس از تورم جا مانده بود – اخبار مالی

بورس از تورم جا مانده بود

58
0
اشتراک گذاری :
بورس از تورم جا مانده بود

اخبار مالی-افزایش حجم مبادلات سهام و رشد چشمگیر شاخص در این مدت توجه ها را به بازار سرمایه جلب کرده و همین موضوع باعث شده که کارشناسان اظهار نظر های مختلفی در این خصوص مطرح کنند.

سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری در این زمینه با اعلام این نکته که با رشد قیمت کامودیتی‌ها احتمالا عدد EPS برخی صنایع که در گزارش شرکت‌ها نیز مشخص بوده افزایش پیدا کند، افزود: اگر این افزایش شاخص بورس چند روز دیگر ادامه پیدا کند، پول‌های سرمایه‌گذاران خارج از بازار هم وارد این بازار خواهد شد.

وی در ادامه  گفت: بازارهای مالی محل خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستند و برای کوتاه مدت نیز مکان مناسبی برای نگه داشتن ارزش پول و سرمایه در مقابل تورم و کاهش ارزش پول و افزایش قیمت ارز هستند.

اسلامی بیدگلی در خصوص افزایش شاخص‌های بازار سرمایه و رکورد شکنی بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد این‌ها پول‌های پارک‌شده فعالان بازار است که طی روزهای اخیر وارد بورس شده است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ادامه داد: بازارهای موازی سرمایه‌گذاری، خود را با تورم انتظاری هماهنگ کردند و افزایش قیمت خودرو و مسکن در روزهای اخیر بیانگر همین اتفاق بوده است. اما بازار سرمایه از این تورم جا مانده بود که علت آن ریسک‌های بین‌المللی خصوصا اظهارات ترامپ و سردرگمی فعالان بورس بود که این موضوع باعث شده بود بورس از تورم و افزایش قیمت ارز جا بماند و اکنون این تعدیل صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با رشد قیمت کامودیتی‌ها احتمالا عدد EPS برخی صنایع که در گزارش شرکت‌ها نیز مشخص بوده افزایش پیدا کند. اگر این افزایش شاخص بورس چند روز دیگر ادامه پیدا کند پول‌های سرمایه‌گذاران خارج از بازار هم وارد این بازار خواهد شد.

اسلامی تصریح کرد: در شرایط امروز اگر پولی از بیرون بازار وارد شود باید بازارهای دیگر تغییراتی داشته باشند. به طور مثال یا سپرده‌های بانکی خالی شوند که آن را در گزارشات ماهانه بانک‌ها می‌توان مشاهده کرد یا در سایر بازارهای کالاهای سرمایه‌ای حجم بزرگی از فروش رخ دهد.

وی تصریح کرد: به نظر من هنوز فعالان جدید وارد بازار نشده‌اند و این اتفاقات و افزایش سرمایه که شاید رخ داده مربوط به همان فعالان بازار است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در خصوص مزایای سرمایه‌گذاری در بورس گفت: بازارهای مالی جای خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستند و برای کوتاه مدت نیز مکان مناسبی برای نگه داشتن ارزش پول و سرمایه در مقابل تورم و کاهش ارزش پول و افزایش قیمت ارز هستند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید