زیان انباشته بانک دی به بیش از ۷ برابر سرمایه رسید – اخبار مالی

زیان انباشته بانک دی به بیش از ۷ برابر سرمایه رسید

66
0
اشتراک گذاری :
زیان انباشته بانک دی به بیش از 7 برابر سرمایه رسید

اخبار مالی- بانک دی صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۹۶ را منتشر کرد و طبق این گزارش عملکرد، زیان انباشته بانک به بیش از ۷ برابر سرمایه رسید.

این بانک که ۶۴۰۰ میلیاردریال سرمایه دارد، در سال مالی ۹۶ با زیان انباشته ۴۴ هزار و ۳۲ میلیارد ریالی مواجه شد که نسبت به سال مالی ۹۵ به میزان ۱۹۲ درصد بیشتر شده است. این بانک به ازای هر سهم نیز با زیان ۴۵۲۹ ریالی روبرو شده که از زیان سال مالی ۹۵ برای هر سهم ۱۱۸ درصد بیشتر شده و زیان هر سهم بانک در سال ۹۵ مبلغ ۲۰۷۹ ریال بوده است.

بنابرگزارش اخبار مالی از گزارش عملکزد یک ساله بانک دی زیان خالص با ۱۹ درصد افزایش نسبت به سال مالی ۹۵ به مبلغ ۲۸ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال رسیده است. این بانک در این سال مالی مبلغ ۱۸ هزار و ۳۴۷ میلیاردریال به عنوان سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی در حساب های خود ثبت کرده که نسبت به سال مالی ۹۵ با کاهش ۲۸ درصدی همراه شده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌های بانک در این سال با ۱۳ درصد کاهش در مقایسه با سال قبل مبلغ ۲۱۱۷ میلیارد ریال اعلام شده است.

بررسی ترازنامه بانک نیز نشان می دهد که موجودی نقد بانک ۳۳ درصد کاهش یافته و به مبلغ ۸۹۶۳ میلیاردریال رسیده و مجموع دارایی های بانک هم مبلغ ۲۶۶ هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال است.

طبق آخرین بررسی های از وضعیت سهام این بانک قیمت هر سهم ۱۴۰۴ ریال به ثبت رسیده و بنابراین زیان هر سهم حدود ۴ برابر هر سهم این بانک است./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید