مشتریان بانک ایران زمین دسته چک صیادی دریافت می کنند – اخبار مالی

مشتریان بانک ایران زمین دسته چک صیادی دریافت می کنند

21
0
اشتراک گذاری :
مشتریان بانک ایران زمین دسته چک صیادی دریافت می کنند

اخبار مالی – بانک ایران زمین از کلیه مشتریان خود خواست تا نسبت به تعویض دسته چک قدیمی خود و استفاده از چک صیاد اقدام کنند.

در پایان شهریورماه سال ۱۳۹۶ بانک مرکزی از سامانه ای به نام سامانه صیاد (صدور یکپارچه دسته چک) رونمایی کرد، از این پس دسته چک هایی که توسط بانک ها صادر می شود از نظر ظاهر کاملا یک شکل و یک رنگ هستند.

اصلی ترین دلیل وجود سامانه صیاد، صدور چک به صورت یکپارچه به منظور اعتبار سنجی،کنترل دقیق صلاحیت متقاضی دسته چک و امکان استعلام ساده تر وضعیت عملکرد صادر کننده چک است.

از این پس صاحبان دسته چک های عادی می توانند با تبدیل آن به چک صیاد با اطمینان بیشتری نسبت به گذشته از این روش برای پرداخت های خود استفاده کنند. البته در آینده نزدیک تبدیل چک های معمولی به چک صیاد اجباری می شود و چک های قدیمی فاقد اعتبار خواهند بود.

بر همین اساس بانک ایران زمین از کلیه مشتریان خود درخواست کرد تا نسبت به تعویض دسته چک قدیمی خود و استفاده از چک صیاد اقدام کنند.

چک صیاد دارای مزیت هایی از قبیل: اختصاص شماره شناسه یکتا به هر برگ از دسته چک صیاد، ساده تر شدن پیگیری هر برگ چک صیاد در سراسر کشور، امکان استعلام اعتبار صاحبان حساب و امضا، جلوگیری از صدور دسته چک برای افراد با سو پیشینه مالی، اختصاص بارکد دو بعدی به هر برگ از چک که حاوی اطلاعات برگ چک و صاحب حساب است، تشکیل یک بانک اطلاعاتی یکپارچه از وضعیت صدور چک در سراسر کشور و امکان گزارش گیری و آمار از وضعیت دسته چک های صادر شده در کشور است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید