دارویی ها ۳۰۰ میلیون دلار ارز گرفتند – اخبار مالی

دارویی ها ۳۰۰ میلیون دلار ارز گرفتند

43
0
اشتراک گذاری :
دارویی ها 300 میلیون دلار ارز گرفتند

اخبار مالی- رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد که ارز با نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ بنابراین این شرکت ها موظف هستند که دارو و تجهیزات پزشکی خود را با قیمت مصوب بفروشند.

غلامرضا اصغری بیان کرد: ارز کافی در اختیار شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی قرار گرفته و این شرکت ها از ابتدای امسال تا پایان ماه گذشته (خرداد ماه) ۳۰۰ میلیون دلار ارز دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶، بیشتر است؛ ارز با نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ بنابراین این شرکت ها موظف هستند که دارو و تجهیزات پزشکی خود را با قیمت مصوب بفروشند.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت داروها پیش از این حدود ۹ درصد اعلام شده است و افزایشی بیش از این میزان، نخواهیم داشت.

 

طلب ۲۹۰۰ میلیارد تومانی شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مطالبات شرکت های دارویی یکی از مشکلاتی است که هنوز وجود دارد.

اصغری خاطرنشان کرد: شرکت های دارویی حدود هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و شرکت های تجهیزات پزشکی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بیمارستان ها طلبکار هستند و این مبلغ را باید بیمه ها به سازمان غذا و دارو پرداخت کنند تا این سازمان نیز مبالغ مربوطه را به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی ارائه دهد.

وی افزود: سازمان غذا و دارو از بیمه ها طلبکار است و سازمان های بیمه ای قول داده اند که این طلب ها را در تیرماه پرداخت کنند؛ اگر مطالبات پرداخت نشود، مشکلات حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی ادامه می یابد و امیدواریم که این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید