عرضه ارز صادراتی در بورس – اخبار مالی

عرضه ارز صادراتی در بورس

27
0
اشتراک گذاری :
عرضه ارز صادراتی در بورس

اخبار مالی- سال ها از اولین باری که عرضه ارز در بورس مطرح شد می گذرد و حال در شرایطی که بازار ارز در وضعیتی نابسامان به سر می برد، وزیر اقتصاد خبر از عرضه ارز در بورس می دهد.

مسعود کرباسیان با بیان اینکه ارز صادراتی از ابتدای هفته آینده در بورس عرضه خواهد شد، گفت: از این پس وارد کنندگان پس از ثبت سفارش، می توانند ارز مورد نیاز را با مراجعه به بورس تهران تامین کنند.

وی که در جلسه هفتگی سخنگوی دولت، با اعلام خبر عرضه ارزهای صادراتی در بورس گفت: مقدمات این امر چیده شده و از این پس وارد کنندگان پس از ثبت سفارش، می توانند ارز مورد نیاز را با مراجعه به بورس تهران تامین کنند. ارائه ارز در بورس، به نفع صادر کنندگان نیز هست و آنها از محل مابه التفاوت ارز اظهارنامه با قیمت فروش آن در بورس، منتفع می شوند.

وی افزود: بر اساس طبقه بندی کالایی پیشنهادی دولت، برای سال جاری ۱۸ میلیون دلار ارز با نرخ ۳۸۰۰ تومان جهت واردات کالاهای ضروری پیش بینی شده است که دولت ملزم به تامین آن از محل ارز حاصل از صادرات نفت به هر طریقی است.

کرباسیان تاکید کرد: محل تامین ارز مورد نیاز گروه دوم کالاهای ضروری با ارز ۴۲۰۰ تومان شامل ارز حاصل از صادرات کالاهایی همچون پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین می شود که حدود ۸۰ درصد اعتبارات به این گروه اختصاص یافته. صادر کنندگان این گروه باید ارز وارداتی را به طور منظم در سامانه نیما بانک مرکزی ثبت کنند.

به نظر می رسد راه اندازی بورس ارز بالاخره وارد مرحله اجرایی شده و از این پس می توانیم شاهد دادوستد ارز در بورس نیز باشیم.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید