عرضه گواهی پیش فروش سکه در بورس کالا به تعویق افتاد – اخبار مالی

عرضه گواهی پیش فروش سکه در بورس کالا به تعویق افتاد

39
0
اشتراک گذاری :
عرضه گواهی پیش فروش سکه در بورس کالا به تعویق افتاد

اخبار مالی-آماده نبودن دستورالعمل ها و شیوه نامه اجرایی نقل و انتقال گواهی سکه های پیش فروش شده در بازار سرمایه، مانع از آن شد که روز یکشنبه این مهم کلید بخورد و ناگزیر به تعویق افتاد.

طرح امکان خرید و فروش گواهی سکه های پیش فروش شده، با هدف تنظیم بازار مسکوکات این فلز زرد رنگ از سوی بانک مرکزی برنامه ریزی شد تا کسانی که اقدام به پیش خرید سکه کرده اند، این فرصت را داشته باشند که پیش از سررسید، دارایی خود را به تناسب ماه های باقیمانده تا تحویل سکه، نقد کنند.

پیش از این دبیر کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که اجرای این طرح از دهم تیرماه ( امروز) کلید می خورد، اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت های آن در بانک مرکزی اجرای آن به تعویق افتاد، و تاکنون زمان بعدی اجرای آن مشخص نیست.

طبق توافق بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار، معاملات اوراق گواهی سپرده سکه های پیش فروش شده که در حکم سکه فیزیکی است، در بورس کالا انجام می شود.

طرح پیش فروش سکه که بانک مرکزی از بهمن ماه پارسال در سه مرحله اجرا کرد، در مجموع موجب شد تا هفت میلیون و ۶۰۰ هزار سکه تا اواسط اردیبهشت ماه پیش فروش شود.

براساس این طرح بیش از یکصد هزار نفر اقدام به پیش خرید سکه کردند که تاکنون افزون بر ۸۰۰ هزار سکه آن توزیع شده و قرار است در تیر و مرداد ماه نیز حدود یک میلیون سکه نیز روانه بازار شود. همچنین دارندگان بیش از ۲۰ هزار سکه که سررسید آن گذشته است، مراجعه ای برای دریافت سکه های خود نداشتند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید