کاهش ۸۰ درصدی سود سهام بیمه سامان – اخبار مالی

کاهش ۸۰ درصدی سود سهام بیمه سامان

193
0
اشتراک گذاری :
کاهش 80 درصدی سود سهام بیمه سامان

اخبار مالی- شرکت بیمه سامان اعلام کرد که درآمد هر سهم در سال مالی ۹۶ مبلغ ۲۲۵ ریال محقق شده که این مبلغ در مقایسه با سودهر سهم در سال مالی ۹۵ با کاهش ۸۰ درصدی مواجه شده که این موضوع می تواند متاثر از افزایش سرمایه باشد.

این شرکت بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده ۲۷ دی۹۶  سرمایۀ خود را از مبلغ ۸۰۳,۴۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۱,۵۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۱۲۳۶۰۰ میلیون ریال ، از محل سود انباشته مبلغ ۴۶۳۰۰۰ میلیون ریال ، از محل اندوخته مبلغ ۱۱۰۰۰۰ میلیون ریال ، ) افزایش داده و سرمایه جدید را در تاریخ ۱۹ تیر ۹۷ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانده است.

بررسی های اخبار مالی نشان می دهد که سود خالص این شرکت در سال مالی ۹۶ مبلغ ۳۳۷ میلیارد و ۶۰۲ میلیون ریال محقق شده که نسبت به سال مالی قبل از آن ۵۱ درصد کاهش یافته است.

گفتنی است بیمه سامان در پایان سال مالی ۹۶ مبلغ ۳۸۸۷ میلیارد ریال درآمد حق بیمه کسب کرده که نسبت به سال مالی ۹۵ با افزایش ۲۸ درصدی همراه شده و از سوی دیگر ۲۴۸۹ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده که این مبلغ نیز در مقایسه با سال مالی ماقبل ۳۱ درصد بیشتر شده است. همچنین شرکت با دریافت مبلغ ۴۴۳ میلیارد ریال درآمد سرمایه گذاری ذخایر فنی و ۱۴۲ میلیارد ریال درامد سرمایه گذاری سایر منابع،به سود عملیاتی  بیش از ۱۸۴ میلیارد ریال رسیده است..

بنابراین گزارش شرکت بیمه سامان در سه ماه نخست سال مالی جاری مبلغ ۱۹۱۶میلیارد ریال مبلغ حق بیمه دریافت کرده و مبلغ ۹۵۴ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده، ضمن اینکه قیمت هر سهم شرکت در معاملات بورس روز سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷ بین ۲۸۸۸ تا ۳۰۰۰ ریال در نوسان بوده است./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید