مجمع بورس تقسیم ۸ تومان سود هر سهم را مصوب کرد – اخبار مالی

مجمع بورس تقسیم ۸ تومان سود هر سهم را مصوب کرد

21
0
اشتراک گذاری :
مجمع بورس تقسیم 8 ریال سود هر سهم را مصوب کرد

اخبار مالی-صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ شرکت بورس تهران دیروز در مجمع عمومی عادی سالانه به تصویب رسید. در این مجمع به ازای هر سهم؛ هشت تومان سود نقدی تقسیم شد.

روز یکشنبه ۲۴ تیرماه ۹۷ راس ساعت ۱۵، مجمع عمومی عادی سالیانه بورس تهران با حضور بیش از ۶۷ درصد از سهامداران تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه علیرضا عسگری مارانی به عنوان رئیس جلسه مجمع، رسمیت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران را اعلام کرد.

مرتضی علی اکبری از طرف گروه نهادهای مالی و ابراهیم عنایت از طرف کارگزاران به عنوان ناظرین جلسه، ابوالفضل متین از طرف سهامداران حقیقی به عنوان دبیر جلسه و نجفی به عنوان نماینده سازمان بورس در جایگاه حضور یافتند.

همچنین حسن قالیباف اصل به عنوان مدیرعامل بورس تهران، محمدتبار، معاون پشتیبانی و محمد کاظم روح اللهی نماینده بازرس قانونی و حسابرس از موسسه حسابرسی تدوین و همکاری در جایگاه حضور یافتند.

در ادامه این جلسه حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس ضمن تشکر از تمامی سهامداران برای حضور در مجمع، گزارش هیات مدیره به مجمع را برای سهامداران بورس تهران قرائت کرد.

براساس این گزارش در مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ بررسی و تصویب شد. در ضمن با موافقت سهامداران شرکت بورس، پرداخت هشت تومان سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب رسید.

همچنین در مجمع عمومی عادی سالیانه بورس تهران،روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

در خاتمه این جلسه حق حضور اعضای هیات مدیره برای هرجلسه مبلغ۱۰ میلیون ریال و پاداش کل اعضای هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند  ۱۳۹۶مبلغ ۲۲۴ میلیون تومان تعیین و حق الزحمه حسابرس۶۰ میلیون تومان با اکثریت آراء تصویب شد.

در این مجمع به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره جدید بورس تهران رای‌گیری انجام شد و شرکت‌های بانک آینده، سرمایه گذاری توسعه ملی، کارگزاری خبرگان سهام، سرمایه گذاری صبا تامین، گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، کارگزاری بورس بیمه ایران و سرمایه گذاری ملی ایران اعضای هیات مدیره بورس تهران را تشکیل دادند.همچنین به ترتیب سرمایه گذاری تدبیر، کارگزاری بانک آینده و کانون نهادهای سرمایه گذاری به عنوان اعضای علی البدل این هیات مدیره انتخاب شدند.

ضمن این که حسابرس و بازرس قانونی موسسه وانیا نیک تدبیر و عضو علی البدل موسسه بهمند انتخاب شدند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید