بانک تجارت با زیان ۱۴۱۱ ریالی هر سهم به مجمع می رود – اخبار مالی

بانک تجارت با زیان ۱۴۱۱ ریالی هر سهم به مجمع می رود

20
0
اشتراک گذاری :
بانک تجارت با زیان 1411 ریالی هر سهم به مجمع می رود

اخبار مالی- مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت، فردا ۳۱ تیر ماه در حالی برگزار می شود که این بانک طبق آخرین صورت های مالی تلفیقی مربوط به سال مالی ۹۶ با مبلغ ۱۴۱۱ ریال زیان برای هر سهم مواجه شده است.

این بانک که سرمایه ۴۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی دارد، در طول سال مالی ۹۶ زیان انباشته ۸۲ هزار و ۸۹۷ میلیاردریالی را ثبت کرده و زیان خالص بانک نیز ۶۳ هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال است.

گفتنی است سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی بانک در سال ۹۶ با ۲۱ درصد کاهش نسبت به سال مالی قبل ۱۱۵ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال به ثبت رسیده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌های بانک نیز ۲۸ درصد کمتر شده و به مبلغ ۵۸۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

طبق بررسی های به عمل آمده از ترازنامه سال ۹۶ این بانک در حالی جمع دارایی های خود را مبلغ ۱۳۶۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرده که مبلغ ۱۳۰ هزار و ۵۶ میلیارد ریالی مطالبات از بانک مرکزی و مبلغ ۳۳۶ هزار و ۷۸۷ میلیارد ریالی مطالبات از دولت را نیز جزو دارایی ها حساب کرده و این در حالی است که این ارقام به ترتیب در مقایسه با سال مالی ۹۵ با ۱۱ و ۲۰ درصد افزایش همراه شده اند.

از طرف دیگر بدهی بانک به بانک مرکزی با ۶۲ درصد افزایش نسبت به سال مالی قبل به مبلغ ۱۰۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال رسیده و بدهی به بانک ها و موسسات مالی دیگر نیز ۷۶ درصد افزایش یافته و به مبلغ ۲۷ هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال رسیده است.

گفتنی است نماد معاملاتی این بانک در پایان معاملات روز ۲۷ تیر ماه جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بسته شده و آخرین قیمت ثبت شده برای سهام بانک مبلغ ۶۰۷ ریال بوده است./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید