سهم صفر ریالی سهامداران بیمه رازی – اخبار مالی

سهم صفر ریالی سهامداران بیمه رازی

20
0
اشتراک گذاری :
سهم صفر ریالی سهامداران بیمه رازی

اخبار مالی- طبق آخرین گزارش عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۹۶ شرکت بیمه رازی، هیچ سودی برای سهام این شرکت در نظر گرفته نشده است.

این شرکت ۲هزار میلیارد ریالی اعلام کرد که در سال مالی ۹۶ هیچ سودی برای سهام در نظر نگرفته و این در حالی است که در سال مالی ۹۵ به ازای هر سهم ۹۳ ریال سود اندوخته بود.

همچنین بنا بر صورت های مالی منتهی به اسفند ۹۶ این شرکت با زیان انباشته ۳۸ میلیارد و ۶۳۴ میلیون ریالی مواجه شده و سود خالص شرکت هم ۱۰۰ درصد کاهش یافته و به مبلغ ۲۱۸ میلیون ریال رسیده است.

بررسی های اخبار مالی نشان می دهد که حق بیمه صادره این شرکت در سال مالی ۹۶ مبلغ ۸۴۰۵ میلیارد ریال بوده و درآمد حق بیمه شرکت در این سال مالی به مبلغ ۷۸۴۲ میلیارد ریال رسیده است.

این شرکت در طول سال مالی ۹۶ مبلغ ۶۲۰۸ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده که نسبت به سال مالی ۹۵ با افزایش ۳۰ درصدی همراه شده و از طرفی دیگر ترازنامه نشان می دهد که موجودی نقد شرکت ۳۲ درصد افزایش یافته و به مبلغ ۱۴۵ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال رسیده و جمه دارایی های شرکت پس از ۲۶ درصد بیش تر شده وبه مبلغ ۱۲ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال رسیده است.

بنابراین گزارش سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت شرکت ۴۶ درصد کاهش یافته و مطالبات از بیمه‌گذاران و نمایندگان شرکت ۳۳ درصد افزایش یافته، ضمن این که سرمایه گذاری‌های بلند مدت شرکت هم ۱۲ درصد کم تر شده است.

گفتنی است بدهی این شرکت به بیمه‌گذاران و نمایندگان در سال ۹۶ با افزایش ۷۵ درصد افزایش یافته و بدهی به بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی شرکت در این سال مالی ۶۵۹ درصد بیشتر شده است./اختصاصی اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید