۴۴۰ میلیون دلار ارز دولتی در اختیار بخش تولید قرار گرفت – اخبار مالی

۴۴۰ میلیون دلار ارز دولتی در اختیار بخش تولید قرار گرفت

25
0
اشتراک گذاری :
440 میلیون دلار ارز دولتی در اختیار بخش تولید قرار گرفت

اخبار مالی-مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک ۴۴۰ میلیون دلار ارز دولتی از سال جاری به منظور صادرات و واردات مواد اولیه در اختیار بخش تولید پرداخت کرد.

علی صالح آبادی درجمع تولیدکنندگان و صادرکنندگان شهرکرد با اعلام این مطلب که صادرکنندگان در بازار ثانویه ای که تشکیل می شود می توانند ارز حاصل از صادرات را به فروش برسانند، افزود: در خصوص ارزی که بانک مرکزی تخصیص می دهد و یا صادرکنندگانی که در سامانه نیما عرضه می کنند، اولویت تخصیص با تولید و شرکت هایی است که واردات مواد اولیه دارند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: در حال حاضر تسهیلات با نرخ های ارزان قیمت از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک توسعه صادرات تسهیلاتی را با نرخ ۱۱درصد و ۱۴ درصد در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد.

وی با اشاره به روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات با بانکهای خارجی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در صورت ایجاد محدودیت برای روابط بانکی بین المللی با تجربیات دوران قبلی تحریم، ساز و کار طراحی شده است تا تحت هرشرایطی خدمات دراختیار صادرکنندگان قرار گیرد.

به گفته صالح آبادی با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری از جمله استانهای در حال توسعه است تسهیلات بیشتری از محل صندوق توسعه ملی به این استان اختصاص می یابد.

وی آمادگی همکاران و کارشناسان بانک توسعه صادرات را برای رفع مشکلات صادرکنندگان در موارد خاص را اعلام کرد.

این جلسه که با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان چهارمحال و بختیاری در محل اتاق بازرگانی آن استان تشکیل شده بود صادرکنندگان به بیان سوالات و دیدگاه های خود پرداختند و از عملکرد شعبه شهرکرد بانک توسعه صادرات و نحوه تعامل و همکاری این بانک در منطقه ابراز رضایت داشتند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید