اصلاح ساختار سپرده گذاری راهکار مهار نقدینگی است – اخبار مالی

اصلاح ساختار سپرده گذاری راهکار مهار نقدینگی است

36
0
اشتراک گذاری :
اصلاح ساختار سپرده گذاری راهکار مهار نقدینگی است

اخبار مالی- باید یک صدا از تیم اقتصادی دولت، مجلس و قوه قضاییه شنیده شود، تصمیم سازی و تصمیم گیری ها همراه و در کنار مردم و با مردم باشد.

معصومه آقاپورعلیشاهی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درباره راه های های مهار نقدینگی موجود در کشور گفت: از طریق اصلاح ساختار سپرده گذاری در کشور می توان نقدینگی موجود را مهار کرد.

وی ادامه داد: باید یک قانونی در مجلس شورای اسلامی مدون شود تا این ساختار را هرچه سریعتر اصلاح کنیم، اگر سپرده ها و نقدینگی مردم ساماندهی نشود حجم نقدینگی به صورت سیل هر جایی که وارد شود را حتما ویران خواهد کرد.

آقاپور تاکید کرد: اکنون دولت راه حل های کوتاه مدت برای حل این مشکل اجرا می کند و حتی گاهی نمک بر زخم اقتصاد می پاشد.

عضو هیئت رییسه مجلس با اشاره به اولویت های دولت برای تغییر شرایط کنونی و رفع مشکلات اقتصادی تصریح کرد: ابتدا باید یک صدا از تیم اقتصادی دولت، مجلس و قوه قضاییه شنیده شود، تصمیم سازی و تصمیم گیری ها همراه و در کنار مردم و با مردم باشد.

وی افزود: معتقدم در این دوره جای مسئولان و مردم باید عوض شود مردم باید کنار ما و به ما کمک کنند، تصمیم سازی ها را انجام دهند تا براساس آن بتوان تصمیم گیری های مهم را انجام داد.

آقاپور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در صورت عدم اجرای این راه کارها و یا عدم موفقیت آنها در جذب و یا مهار نقدینگی چه وضعیتی را برای بازار ها از جمله ارز، مسکن طلا ، پیش بینی می کنید، بیان کرد: مسلما منجر به ورشکستگی اقتصادی بازار خواهد شد، شاید حتی الان نزدیک اتوبان ونزوئلا هم شدیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: رقم تورمی که دولت اعلام کرده به هیچ عنوان واقعی نیست و می توان گفت حتی سه رقمی است، واقعیت با چیزی که اعلام می شود فضایی غبارآلود دارد./ اخبار پولی مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید