شرکت بیمه نوین به بازار دوم فرابورس منتقل شد – اخبار مالی

شرکت بیمه نوین به بازار دوم فرابورس منتقل شد

23
0
اشتراک گذاری :
شرکت بیمه نوین به بازار دوم فرابورس منتقل شد

اخبار مالی – شرکت بیمه نوین بزودی پس از طی شدن مراحل پذیرش و گشایش نماد از بازار پایه «ب» به بازار دوم فرابورس ارتقا خواهد یافت.

حسین کریم‌خان زند، مدیرعامل شرکت بیمه نوین روز یکشنبه ۱۴ امرداد ماه ۹۷ در سی‌وهشتمین نشست خبری یک دیدار، برای گشایش نماد در بازار دوم فرابورس در ابتدا به ارائه گزارشی از عملکرد شرکت پرداخت و اعلام کرد: ۵ درصد سهام شرکت بیمه نوین که در تاکنون به صورت شناور در بازار پایه حضور داشت به بازار دوم فرابورس منتقل می شود و اگر بازار کشش داشته باشد و سهامدار عمده صلاح بداند تا ۴ درصد دیگر سهام این شرکت در فرابورس عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه نوین ادامه داد: شرکت بیمه نوین در عملکرد ۳ ماهه اول سال جاری به ازای هر سهم ۶۴ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال مالی ۹۵ با رشد ۳۴.۵ درصدی همراه شده است.

وی گفت : بیمه نوین به جای آن که پرتفوی محور باشد، EPS محور است و بیمه نامه هایی را می پذیرد که سود آور باشد.

کریمخان زند در ادامه با بیان این که ۶.۸ درصد سهام بیمه نوین در مالکیت سهامداران حقیقی قرار دارد گفت: حق بیمه صادر شده شرکت در سال ۹۶ به میزان ۴.۴۲۹۰۵۴۳ میلیون ریال بوده که نسبت به سال ۹۵ به میزان ۲۱ درصد رشد به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که کاهش حق بیمه  اتکایی و واگذاری آن بدلیل عدم تمایل ۱۰ درصد  اختیاری  با بیمه مرکزی می باشد گفت:خسارت پرداختی در سال ۹۶ ،۱.۸ درصد کاهش داشته که در سال ۹۵ معادل ۱۰.۲ درصد افزایش داشت.

مدیر عامل بیمه نوین افزود: نسبت خسارت در سال ۹۶ معادل ۵۰ درصد بوده که همین نسبت به سال  ۹۵ معادل ۶۱.۹ درصد می باشد.

کریمخان زند در پاسخ به سوال درباره اینکه بیمه نوین در بین سایر شرکت های بیمه‌ای از چه سهم بازاری برخوردار است و این میزان چقدر در سوددهی و بازدهی شرکت موثر بوده اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارها ۱.۶ درصد سهم بازار بیمه کل کشور به شرکت بیمه نوین تعلق دارد که تاثیرات مثبتی در ارزش آفرینی سود سهام شرکت داشته و با اعمال طرح های جدید که تا پایان سال حداقل ۳ طرح جدید اجرایی خواهد شد انتظار داریم تا سود و بازدهی سهام شرکت افزایش پیدا کند.

وی در ادامه با بیان این که کل مالیات شرکت تا پایان سال ۹۵ تسویه شده اعلام کرد: آخرین وضعیت صورت های مالی شرکت نشان می دهد که سود خالص بیمه نوین در سال ۹۶ با رشد ۲۲۱ درصدی مواجه شده و حاشیه سود شرکت نیز در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش را به ثبت رسانده است.

مدیرعامل شرکت بیمه نوین اضافه کرد: جزییات صورت های مالی بیمه نوین نشان می دهد که زیان انباشته شرکت در سال ۹۶ با کاهش ۳۸ درصدی مواجه شده است.

وی در ادامه افزود: هزینه های عملیاتی بیمه نوین در سال ۹۶ به میزان ۳.۷۰۰ میلیون ریال بوده که نسبت به سال ۹۵ که ۳.۱۹۱ میلیون ریال در صورت های مالی درج شده شاهد رشد ۱۵ درصدی هستیم.

کریمخان زند گفت: پرتفوی شرکت نیز در پایان دوره ۱۲ ماهه سال ۹۶ با افزایش ارزش همراه بوده به طوری که بر اساس صورت های مالی تایید شده، ارزش پرتفوی شرکت در سال ۹۶ به میزان ۴.۴۲۹ میلیون ریال بوده که در مقایسه با سال ۹۵ که ارزش این پرتفوی ۳.۶۵۲ میلیون ریال به ثبت رسیده، یک رشد ۲۱.۳ درصدی را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت بیمه نوین اظهار کرد : ارزش سهام و روند سوددهی شرکت با سیاست هایی که تبیین شده در مسیر صحیحی قرار دارد و با این راهبرد علاوه بر این که جلوی زیان دهی گرفته شده در سویی دیگر روند سوددهی شرکت با رشد همراه بوده است.

وی همچنین تاکید کرد: بانک اقتصاد نوین یکی از سهامداران استراتژیک شرکت است و بولگوری مدیرعامل این بانک در حال حاضر رئیس هیات مدیره شرکت بوده و در طرح های توسعه ای همواره شرکت را حمایت می کند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید