۱۰۰ هزار زوج از بانک سپه وام ازدواج گرفتند – اخبار مالی

۱۰۰ هزار زوج از بانک سپه وام ازدواج گرفتند

18
0
اشتراک گذاری :
100 هزار زوج از بانک سپه وام ازدواج گرفتند

اخبار مالی-عضو هیئت‌مدیره بانک سپه گفت: این بانک در کنار پشتیبانی از فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است.

مصطفی پرتوافکنان در مورد پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج اظهار داشت: طی ۱۵ ماهه اخیر ۱۰۰ هزار زوج جوان با تسهیلات قرض‌الحسنه بانک سپه زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: بانک سپه از ابتدای سال گذشته تا پایان خردادماه سال جاری ۱۱ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی خود را برای کمک به ازدواج جوانان اختصاص داد.

پرتوافکنان گفت: این بانک برای خوداتکایی و خوداشتغالی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از ابتدای سال گذشته تا پایان خردادماه سال جاری ۷ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرد.

وی در مورد پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به فعالان بخش مشاغل خانگی، اظهار داشت: بانک سپه برای کمک به اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، طی ۱۵ ماهه اخیر ۵ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۴۴۵ میلیارد ریال به متقاضیان معرفی‌شده از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت کرده است.

عضو هیئت‌مدیره ضمن اشاره به‌ضرورت مشارکت بانک‌ها در کمک به توسعه مناطق روستایی، تصریح کرد: بانک سپه برای جلوگیری مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ و کمک به رونق اقتصادی مناطق روستایی در ۱۵ ماهه اخیر ۶۴ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان معرفی‌شده از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت کرده است.

وی درباره کمک‌های بانک سپه به آسیب دیدگان حوادث قهری، گفت: این بانک برای اجرای تصویب‌نامه‌های هیئت‌وزیران از ابتدای سال گذشته تا پایان خردادماه سال جاری بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌ای به‌منظور بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از حوادث قهری در استان‌های مختلف کشور اختصاص داد.

عضو هیئت‌مدیره به همراهی بانک سپه باسیاست‌های اقتصادی دولت اشاره کرد و افزود: این بانک به‌منظور تأمین مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده‌های معزز شهدا از ابتدای سال گذشته تا پایان خردادماه امسال ۳ هزار ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

پرتوافکنان اظهار داشت: بانک سپه برای کمک به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و تحریک بخش تقاضا در ۱۵ ماهه اخیر ۲۰۰ هزار فقره کارت اعتباری به مبلغ ۲۹ هزار میلیارد ریال صادر کرده است.

وی به تعامل دیرینه بانک سپه با نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن، تهیه جهیزیه، کمک‌هزینه ازدواج و ودیعه مسکن از محل بند (ه) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور اختصاص‌یافته و در مرحله اجراست.

عضو هیئت‌مدیره اظهار داشت: بانک سپه برای همراهی باسیاست‌های کلان اقتصادی کشور و جلب رضایت فعالان بخش کشاورزی ۱۵ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی خود را برای خرید محصولات اساسی کشاورزی اختصاص داده است.

وی ضمن اشاره به اهمیت خرید به‌موقع محصولات اساسی کشاورزی در تأمین امنیت غذایی کشور، تصریح کرد: بانک سپه ۶ هزار میلیارد ریال از این مبلغ را در سال گذشته برای خرید محصولات کشاورزی پرداخت کرد و مابقی را امسال می‌پردازد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید