افزایش هزینه ها و کاهش درآمد، بانک ملت را دچار زیان کرد – اخبار مالی

افزایش هزینه ها و کاهش درآمد، بانک ملت را دچار زیان کرد

55
0
اشتراک گذاری :
افزایش هزینه ها و کاهش درآمد، بانک ملت را دچار زیان کرد

اخبار مالی- با وجودی که در چندی پیش صورت های مالی بانک ملت با احتساب سود انباشته در سال مالی ۹۶ ارائه می شد، ناگهان در آستانه برگزاری مجمع، این بانک در اطلاعیه ای اعلام کرد که سود ۹۶۷ میلیارد تومانی را به ۵۹۰ میلیارد تومان کاهش و سود انباشته که بیش از ۳۵۸ میلیارد تومان اعلام شده بود را به زیان ۱۳۲ میلیارد تومان تغییر داده است.

این بانک ۵ هزار میلیارد تومانی دلایل کاهش سود و اعلام ناخواسته زیان را انجام اصلاحات مد نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی در خصوص عدم اعمال نرخ تسعیر ۱۰ اردیبهشت ۹۷ کمیته فنی سازمان حسابرسی، برگشت درآمدهای سنوات قبل ، احتساب هزینه مطالبات مشکوک الوصول ارزی و درآمدهای مرتبط با سال مالی ۹۶ اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، پیش از این و با انتشار گزارش عملکرد تلفیقی حسابرسی شده ۱۲ ماهه ۹۶، سودآوری بانک ملت با افت نسبت به گزارش حسابرسی نشده مواجه شده بود که عمده دلیل آن مربوط به افزایش هزینه ها و کاهش درآمدهای غیرمشاع است. این در حالی است که درآمدهای مشاع بانک در گزارش حسابرسی شده با رشد حدود ۲ درصدی مواجه شده و با توجه به عدم تغییر در سود علی الحساب سپرده های سرمایه گذاری شاهد افزایش ۲۸ درصدی سهم بانک از درآمدهای مشاع هستیم.

با این حال افت ۱۷ درصدی نتیجه مبادلات ارزی در بخش درآمدهای غیر مشاع و افزایش ۱۰ درصدی هزینه مطالبات مشکوک الوصول کاهش سودآوری در گزارش حسابرسی شده نسبت به حسابرسی نشده را به همراه داشته است.

این بانک فردا دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ قرار است مجمع عمومی عادی سالانه خود را برگزار کند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید