هما، طراحی بیمه های اندوخته محور و درمانی در میهن – اخبار مالی

هما، طراحی بیمه های اندوخته محور و درمانی در میهن

130
0
اشتراک گذاری :
هما، طراحی بیمه های اندوخته محور و درمانی در میهن

اخبار مالی-همواره از سوی کارشناسان ، نوآوری و منطبق بودن محصول بیمه ای با نیازهای مشتری ، دو اصل مهم در توسعه فروش و افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور مطرح شده است .

از جمله افرادی که در صنعت بیمه در حوزه بیمه های زندگی بویژه بر مسئله نوآوری تاکید داشته است ، ابوالحسن صدریه معاون بیمه های زندگی بیمه میهن بوده است . وی که سالها در خارج از کشور در حوزه بیمه های زندگی فعال بوده است ، همزمان با مدیرعاملی مجید بنویدی در بیمه میهن از محصولی نوآورانه و مبتنی بر نیاز مشتری رونمایی کرد . بیمه نامه “هما” محصول جدید در رشته بیمه های زندگی است که به دو نیاز مشتری ” بیمه های اندوخته محور و بیمه های درمانی” توجه نشان داده است.

مجید بنویدی مدیرعامل بیمه میهن با حضور خود در این شرکت روحیه تازه ای را در کالبد این مجموعه دمید و در اولین گام های مدیریتی خود در دیدار با شبکه فروش با اشاره به تولد یک محصول جدید بیمه ای از خانواده بیمه های زندگی ، رویکرد جدید بیمه میهن را فروش بیمه نامه های طراحی شده مبتنی بر نیاز مشتری عنوان کرد.

برای آشنایی با محصول جدید بیمه ای عرضه شده توسط بیمه میهن از صدریه معاون بیمه های زندگی این شرکت خواستیم  به زبان ساده”هما” را برای ما معرفی کند، صدریه گفت: این بیمه نامه در واقع یک بیمه نامه ” درمان محور” است ، افرادی که به هر دلیل امکان اخذ پوشش بیمه مکمل درمان گروهی را ندارند مانند صاحبان مشاغل آزاد و در عین حال توان پرداخت هزینه های بیمه  درمان انفرادی را آنهم با هزینه های بالای چک آپ اولیه ندارند ،با این بیمه نامه بصورت پلکانی در طی ۵ سال کلیه هزینه های بیمارستانی خود را پوشش خواهند داد.

صدریه ادامه داد: بطور خلاصه جبران هزینه های سنگین بیمارستانی را تا ۵۰درصد سرمایه فوت این بیمه نامه پوشش می دهد.

معاون بیمه های زندگی بیمه میهن دو مزیت رقابتی طرح هما را عدم نیاز به پرداخت هزینه چک آپ اولیه و حق بیمه کمتر نسبت به بیمه های درمان انفرادی عنوان کرد.

اما آنچه طرح هما را با بیمه های متداول زندگی متفاوت می کند ، نحوه پوشش هزینه های درمان خانواده است . صدریه در تشریح این بخش می گوید : ما حداقل حق بیمه سالانه این بیمه نامه ۵۰۰هزار تومان تعریف کرده ایم یعنی ماهانه معادل ۴۲هزار تومان ، با این پرداختی بیمه گذار از سال اول می تواند معادل ۵۰درصد سرمایه فوت انتخابی خود در بیمه نامه ، هزینه های بیمارستانی دریافت کند . نکته حائز اهمیت آنجا است که از سال چهارم هزینه های زایمان و از سال پنجم کلیه هزینه های پاراکلنیکی نوع اول را نیز در این بیمه نامه می تواند دریافت نماید.

معاون بیمه های زندگی بیمه میهن یک فرق اساسی دیگر این بیمه نامه با بیمه های زندگی متداول بازار بیمه را “پوشش هزینه های بیمارستانی ” عنوان کرد . این بدان معنا است که هر سال سرمایه فوت جدید برای بیمه نامه تعریف می شود و این مزیت ویژه رقابتی این طرح بیمه میهن است . هر سال سرمایه جدید ارائه می شود که این در نوع خود ابتکاری ویژه است .

به زبان ساده تر اگر در سال اول سرمایه پوشش هزینه بیمارستانی شما ۱۰میلیون تومان باشد و از ۴میلیون تومان آن استفاده کنید ، مجدد در سال دوم سرمایه شما ۱۰ میلیون تومان خواهد بود و عملا در بازار بیمه محصولی با این قابلیت فعلا عرضه نشده است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید