بانک صادرات از سرمایه گذاری ها به سود ۳۱۸۲ میلیارد ریالی رسید – اخبار مالی

بانک صادرات از سرمایه گذاری ها به سود ۳۱۸۲ میلیارد ریالی رسید

39
0
اشتراک گذاری :
بانک صادرات از سرمایه گذاری ها به سود 3182 میلیارد ریالی رسید

اخبار مالی- بانک صادرات در عملکرد سه ماهه اول سال جاری توانست سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی را افزایش داده و به رقم ۳۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال برساند.

این بانک همچنین مبلغ ۳۱۸۲ میلیارد ریال به عنوان سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌ها در حساب های خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته با ۴ درصد افزایش همراه شده است.

گفتنی است جمع درآمدهای مشاع این بانک در پایان خرداد ۹۷ مبلغ ۳۳ هزار و ۹۷۳ میلیارد ریال اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال مالی ۹۶ رشد ۲۳ درصدی را ثبت کرده و جمع درآمد های غیر مشاع بانک نیز ۵۸ درصد افزایش یافته و به مبلغ ۸۶۷۲ میلیارد ریال رسیده است.

این بانک در شهریور ماه اقداماتی در حوزه بازار سرمایه نیز انجام داده که صدور گواهی‌سپرده سکه طلا با مجوز بورس کالا و ایجاد امکان دادو ستد سهام در شعب بانک صادرات از این دست بوده است.

 

داد و ستد سهام در شعب بانک صادرات ایران

 

خدمات کارگزاری معاملات بورس اوراق بهادار در شعب منتخب بانک صادرات ایران عملیاتی شد و مشتریان و فعالان بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به این شعب نسبت به داد و ستد سهام و سایر اوراق بهادار بورس اقدام کنند.

این بانک در راستای ایجاد سوپرمارکت مالی و تکمیل سبد محصولات و خدمات بانکی و فرابانکی با همکاری شرکت کارگزاری بانک اقدام به ارائه خدمات معاملات اوراق بهادار کرده و در فاز نخست ۵٠ شعبه منتخب بانک امکان دریافت کد بورسی، دریافت حساب کاربری معاملاتی برخط، ثبت دستور خرید و فروش سهام و همچنین مشاوره‌های مالی را برای فعالان بازار سرمایه فراهم آورده‌ و با توجه به اهمیت و گستردگی شعب این بانک در سراسر کشور، نقش برجسته‌ای در هدایت نقدینگی‌ به سمت بازار سرمایه در فازهای بعدی برعهده خواهند داشت.

بنا براین گزارش، همزمان با تجهیز ۵٠ شعبه بانک صادرات ایران در مراکز استان‌های سراسر کشور (۱۲ شعبه در مناطق مختلف تهران) به خدمات مشاوره مالی در مرحله اول، مشتریان و هموطنان می‌توانند نسبت به انجام تمامی امور مرتبط با بازار سرمایه اقدام کنند. در این شعب همچنین امکان خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا (خزانه زرین سپهر) بانک صادرات ایران فراهم شده است.

بانک صادرات ایران با داشتن بیش از ٢٣٠٠ شعبه داخلی و ٢٨ شعبه و سرپرستی خارج از کشور، بزرگترین بانک خصوصی کشور است که با هدف بسترسازی خدمات متنوع و گسترده مالی در کشور، برنامه‌های بلندمدتی را برای تبدیل تمامی شعب این بانک به سوپرمارکت مالی در دست اجرا دارد.

 

امکان توثیق اوراق خزانه زرین سپهر برای تسهیلات

 

​رئیس اداره کل تحقیقات و برنامه‌ریزی بانک صادرات ایران از تکمیل ظرفیت فاز اول صدور گواهی‌سپرده سکه طلا (خزانه زرین سپهر) خبر داد و گفت: دریافت مجوز از بورس کالای ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش تا ۸۰ هزار قطعه سکه در سایر استان‌های کشور در دستور کار است.

غلامرضا طالبیان گفت: با استقبال گسترده مشتریان و هموطنان از اوراق گواهی سپرده سکه طلا (خزانه زرین سپهر) بانک صادرات ایران و تکمیل ظرفیت زودتر از پیش‌بینی‌ها، افزایش ظرفیت برای پذیرش سکه تا ۸۰ هزار قطعه به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی افزود: امکان توثیق این اوراق برای دریافت تسهیلات از بانک صادرات ایران نیز فراهم شده و دارندگان این اوراق می‌توانند از این امکان نیز برای افزایش ارزش افزوده دارایی‌های خود استفاده کنند.

طالبیان با بیان اینکه این طرح در فاز اول در ۵ استان بزرگ کشور اجرا شده گفت: با عبور از مرز ۱۶ هزار قطعه تا اواخر هفته گذشته، پیش‌بینی می‌شود در این هفته ظرفیت پذیرش ۲۰ هزار قطعه سکه و صدور اوراق گواهی‌سپرده آن تکمیل شود.

وی در تشریح مزیت‌های اصلی این محصول در شرایط کنونی، هزینه کم و صرفه اقتصادی این طرح را برای دارندگان سکه مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به افزایش نرخ سکه و ریسک‌های نگهداری آن در منازل، صندوق‌های امانات بانک صادرات ایران امن‌ترین محل برای حفظ و ایجاد ارزش افزوده آنهاست./اخبار پولی مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید