عرضه ۴۰ میلیون سهم «تاپکیش» دربازار دوم فرابورس – اخبار مالی

عرضه ۴۰ میلیون سهم «تاپکیش» دربازار دوم فرابورس

54
0
اشتراک گذاری :
عرضه 40 میلیون سهم «تاپکیش» دربازار دوم فرابورس

اخبار مالی- ۱۰ درصد سهام شامل ۴۰ میلیون سهم، شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش «تاپکیش» روز شنبه ۳۱ شهریور ماه ۹۷ در فرابورس عرضه می شود.

علی رضا بهمنی، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان روز دوشنبه ۲۶ شهریور ماه ۹۷، در چهلمین  نشست خبری «یک دیدار -یک عرضه» که در محل فرابورس برگزار شد به تشریح ظرفیت‌های این شرکت پرداخت.

بهمنی ادامه داد: روز شنبه ۳۱ شهریور ماه ۹۷ تعداد ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ سهم از سهام شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد (تاپکیش۱) به روش ثبت سفارش، عرضه خواهد شد.

وی گفت: همچنین بر اساس سهمیه بندی تعیین شده هر سهامدار حقیقی و حقوقی در روز عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش مجاز به خرید ۸۰۰ سهم هستند و کارگزاری بانک پارسیان مدیر این عرضه تعیین شده است.

بهمنی در ادامه افزود: بر مبنای اطلاعات اعلام شده از سوی فرابورس، دامنه قیمت برای عرضه اولیه ۱۰ درصدی شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش ۱۶۰۰ ریال تا ۱۷۰۰ ریال مشخص شده است. گفتنی است شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش با نماد «تاپکیش» در ۲۹ شهریور ماه سال ۹۶ در بازار دوم فرابورس پذیرش شده است.

مدیر عامل شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش گفت : سرمایه فعلی شرکت بعد از آخرین افزایش سرمایه که در ۲۰ تیر ماه سال ۹۶ صورت گرفته به میزان ۴۰۰ میلیارد ریال در صورت های مالی شرکت درج شده که این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده انجام گرفته است.

بهمنی درباره آمار سودآوری شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش در سال های گذشته افزود : سود شرکت در ۳ سال اخیر مسیر صعودی را طی کرده است به طوری که سود شرکت در سال ۹۵ به میزان ۱۰۳ میلیون ریال، در سال ۹۶ به میزان ۱۰۶ میلیون ریال و سود شرکت در پایان دوره ۶ ماهه سال جاری به ۶۱.۹۰۲  میلیون ریال دست پیدا کرده است.

مدیر عامل شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش درباره سهامداران این شرکت نیز گفت : شرکت داده پردازی بانک پارسیان با ۸۰ درصد، شرکت تجارت الکترونیک با ۱۹.۹ درصد و سایر سهامداران با کمتر از یک درصد، جزو سهامداران این شرکت هستند.

وی در پاسخ به خبرنگار اخبار مالی درباره چگونگی واردات تجهیزات اولیه برای تولید، پس از اعمال تحریم های جدید، گفت: در حال رایزنی با شرکت هایی از کشورهای مختلف هستیم تا اگر بر اثر تحریم ها قادر به ادامه همکاری با شرکت های کنونی نبودیم، بتوانیم واردات را از طریق شرکتهای جایگزین انجام دهیم./اخبار مالی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید