آخرین مطالب

بانک سپه 3400 میلیارد ریال تسهیلات به بوشهری ها پرداخت کرد بانک

بانک سپه 3400 میلیارد ریال تسهیلات به بوشهری ها پرداخت کرد

  بزرگنمایی:

اخبار مالی-بانک سپه برای کمک به تحقق اهداف اقتصادی دولت مبنی بر رشد تولید و اقتصادی 3 هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی استان بوشهر در نیمه نخست سال جاری پرداخت کرد.

فاضل کاویانی، مدیر شعب منطقه بوشهر عملکرد بانک سپه در استان بوشهربا اعلام مطلب بالا افزود: پرداخت تسهیلات بانک سپه به فعالان اقتصادی در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 15 درصد رشد نشان می دهد.

وی تصریح کرد: از مبلغ کل تسهیلات پرداختی بانک سپه در استان بوشهر در نیمه نخست سال جاری هزار و 430 میلیارد ریال آن به بخش بازرگانی و خدمات، 570 میلیارد ریال به بخش مسکن و ساختمان و 250 میلیارد ریال آن به بخش های صنعت، معدن و کشاورزی اختصاص یافته است.

مدیر استان بوشهر با تاکید بر اهمیت افزایش منابع و تأثیر آن بر بالا رفتن توان تسهیلات دهی بانک برای کمک به تولید، تصریح کرد: منابع بانک سپه در استان بوشهر از مبلغ 7 هزار و 400 میلیارد ریال در پایان شهریور سال گذشته به بیش از 10 هزار و 700 میلیارد ریال در نیمه نخست سال جاری رسید.

 کاویانی به حاکمیت انضباط مالی و رعایت مقررات بانک مرکزی در بانک سپه به ویژه در مورد نرخ سپرده‌ها اشاره کرد و گفت: منابع بانک سپه در استان بوشهر در شهریورماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 45 درصد رشد داشت و منطقه بوشهر در این زمینه بعد از تهران رتبه دوم را بین سایر مناطق بانک سپه به خود اختصاص داد.

 وی اظهار داشت: بانک سپه در راستای کمک به تحقق برنامه‌های دولت مبنی بر حمایت از تولید داخل و کمک به افزایش قدرت خرید اقشار کم درآمد اقدام به طراحی کارت اعتباری کرد و در استان بوشهر تاکنون بیش از 600 میلیارد ریال کارت اعتباری توسط این بانک صادرشده است.

 وی به عملکرد مطلوب بانک سپه در اجرای طرح ضربتی تسهیلات ازدواج اشاره کرد و افزود: این بانک 525 فقره تسهیلات ازدواج از شهریورماه 96 تا پایان شهریورماه سال جاری در استان بوشهر پرداخت کرده است.

 

* اعطای 218 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط

 مدیر شعب منطقه بوشهر ضمن تأکید به ضرورت حمایت از تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: بانک سپه برای کمک به تولید و اشتغال در استان بوشهر، از طرح‌های مولد بخش‌های مختلف اقتصادی حمایت و 218 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

 وی افزود: از کل تسهیلات پرداختی به بنگاههای کوچک و متوسط در استان بوشهر 22 میلیارد ریال آن از محل صندوق توسعه ملی تأمین مالی شده است.

کاویانی در زمینه پرداخت تسهیلات به اقشار آسیب پذیر استان بوشهر گفت: میزان تسهیلات پرداختی بانک سپه به اقشار آسیب پذیر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در استان بوشهر در نیمه نخست سال جاری 13 میلیارد ریال بود و به سبب این عملکرد مطلوب مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از بانک سپه قدردانی کرد.

مدیر شعب منطقه بوشهر در زمینه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در استان اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری 81 مسکن روستایی با تسهیلات 12 میلیارد ریالی بانک سپه در استان بوشهر بهسازی و نوسازی شد.

 کاویانی خاطر نشان کرد: بانک سپه در دوازده ماه اخیر مبلغ 21 میلیارد ریال در بخش مسکن خانواده شهدا و ایثارگران و مبلغ 7 میلیارد ریال جهت اشتغال این قشر اختصاص داده است.

مدیر شعب منطقه بوشهر ضمن اشاره به موفقیت‌های بانک سپه در کمک به اجرای طرح‌های مختلف حوزه کشاورزی نظیر، پروژه خرید تضمینی گندم، خاطر نشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای مدیریت، کنترل و حذف واسطه گری به منظور واقعی کردن قیمت آرد و نان مصرفی از بانک سپه درخواست همکاری کرد و این بانک هم بر اساس قرارداد با شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی اقدام به راه اندازی سامانه خرید آرد یارانه‌ای کرد.

 وی افزود: در ادامه این همکاری‌ها بانک سپه برای کمک به اجرای بهبود وضعیت تولید نان در کشور طرح بهسازی و نوسازی نانوایی‌ها را در دستور کار خود قرار داد و در استان بوشهر تاکنون 37 نانوایی با تسهیلات 55 میلیارد ریالی بهسازی و نوسازی شده است.

 

کاهش 40 درصدی مطالبات معوق

 کاویانی خاطر نشان کرد: مطالبات معوق بانک سپه در استان بوشهر در پایان شهریورماه سال جاری درمقایسه با مدت مشابه سال قبل طی یکسال اخیر حدود 40 درصد کاهش داشته است.

مدیر شعب منطقه بوشهر به ظرفیت‌های قابل توجه استان در بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، شیلات، کشاورزی و صادرات و واردات اشاره کرد و افزود: این بانک در برنامه‌های عملیاتی خود در سطح کلان توجه ویژه به تمامی بخشها را از اولویت‌های عملکردی خود قرار داده و مدیریت شعب منطقه بوشهر نیز با این رویکرد اقدام به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در تمامی حوزه‌ها برای شناسایی ظرفیتها و توانمندی‌ها در استان کرده و متناسب درخواست و نیاز واحدهای اقتصادی اقدام به تأمین مالی آن‌ها می‌کند.

 کاویانی گفت: یکی از مهمترین حوزه‌های فعال در استان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی و پارس شمالی بوده و بانک سپه با تجهیز و تقویت شعب در آن مناطق اقدام به ارائه خدمات مختلف ریالی و ارزی به واحدهای فعال در آن بخش ها کرده است.

مدیر شعب بانک سپه منطقه بوشهر به ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت های استان تصریح کرد: این بانک برای کمک به بخش گردشگری 40 میلیارد ریال منابع را برای احداث دو هتل اختصاص داده است.

مدیر شعب بانک سپه منطقه بوشهر به تجارب چندین دهه بانک سپه در حوزه ارزی و حضور موفق در بازارهای بین المللی اشاره کرد و افزود: شعب منطقه بانک سپه در استان بوشهر سال گذشته 192 میلیون دلار فعالیت ارزی داشته است و این شعب آماده اند برای کمک به توسعه صادرات به فعالان اقتصادی خدمات ارزی ارائه دهد.

کاویانی اظهار داشت: با توجه به تاکیدات دولت برای اجرای دولت الکترونیک، در حال حاضر کلیه شعب بانک سپه استان بوشهر با حداکثر ظرفیت موجود خطوط مخابراتی و با سرعت 16 برابری نسبت به سال گذشته به شبکه بانک متصل بوده و در حال ارائه انواع خدمات در این بستر به هموطنان در سراسر استان است.

 وی افزود: تراکنش‌های مالی حسابهای متمرکز بانک سپه استان بوشهر در درگاههای غیرحضوری در پایان شهریور سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته 61 درصد رشد نشان می‌دهد.

 وی اضافه کرد: کلیه شعب بانک سپه در استان بوشهر با تکیه بر سابقه و تجربه درخشان خود در حوزه فعالیتهای ریالی و ارزی آماده ارائه کلیه خدمات به تمامی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در استان هستند.

 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

حمایت بانک ملی از تولید کنندگان کالاهای استراتژیک

جای خالی «برند» در اقتصاد ایران

صدور بیش از سه میلیون و ششصد هزار فقره بیمه نامه از سوی بیمه ما

آیین نامه تأسیس بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی تصویب شد

افزایش 36 درصدی صادرات ایران به روسیه در سال 2018

نگرانی بابت بانک ها وجود ندارد

وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس شد

تنظیم هزینه ها با کمک ابزارهای مالی

توسعه کمی و کیفی بازار مالی با اوراق منفعت

استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شود

امکان رصد جریان وجوه با فناوری‌های نوین مالی

ایران بنزین صادر می کند

صادرات از مناطق آزاد مشروط شد

فهرست معافیت از تحریم‌های نفتی ایران کوچک می‌شود

ارتقا رتبه استاندارد ایران در جهان

برگزاری چالش نوآوری باز در بانک ملی ایران

تشدید انسداد حساب‌های با گردش‌ بدون حساب و کتاب

اهدای تجهیزات بیمارستانی توسط بانک ‌ایران زمین به زلزله‌زدگان کرمانشاه

کانال مالی ایران و اروپا ارتباطی با FATF ندارد

ابلاغ جدیدی درباره تغییر قیمت فولاد و میلگرد وجود ندارد

وعده وزیر صنعت محقق نشد

صادرات گوشت مرغ ممنوع می‌شود

بانک ها واحدهای صنعتی بزرگ کشور را تامین مالی کنند

مشمولان سهام عدالت نمی‌توانند سهام خود را خرید و فروش کنند

724 بهترین اپلیکیشن موبایلی کشور شد

اعطای تسهیلات ارزان با شرایط آسان در بانک آینده

رونمایی از دو نرم افزار جدید"پاکت" و "داک" توسط بانک شهر

بانک صادرات زیر بار نرخ سود غیرقانونی نخواهد رفت

صادرات ایران به عراق به 9 میلیارد دلار می رسد

افزایش سهمیه ارز واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد

مراسم اختتامییه هفتمین جشنواره بانک پاسارگاد برگزارشد

رونمایی از گردش‌کارت اعتباری بانک گردشگری

جدول مشوق های عرضه کنندگان ارز حاصل از صادرات منتشر شد

خروج موفق بانک ملی از بنگاه داری

مشوق‌های جدید برای صادرکنندگان خوش حساب

فروش 39 هزار و 842 میلیارد ریال اوراق مشارکت در 9 ماه

برای سود بیشتر سهام عدالت را نفروشید

عرضه نفت‎خام در بورس انرژی؛ هفته آینده

وزارت راه به جمع بیمه گذاران تجارت‌نو پیوست

رشد 34 درصدی فروش بیمه معلم

تسهیلات مالی برای استفاده کنندگان طرح مهر بیمه دانا

انتشار اوراق آتی صندوق‌های کالایی در دستور کار بورس کالا

افزایش سرمایه 600 درصدی بانک گردشگری تصویب شد

فروش 8 میلیارد یورو ارز صادراتی در سامانه نیما

شرط برخورداری شرکت‌های بورسی از نرخ صفر مالیاتی

رونمایی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی

آغاز پذیره نویسی دومین اوراق منفعت هواپیمایی ماهان در فرابورس

قابلیت های 4 خدمت جدید همراه بانک سینا در یک نگاه

بانک صادرات به 94 هزار عروس و داماد وام پرداخت کرد

پرداخت چهار هزار میلیارد ریالی تسهیلات قرض الحسنه در بانک کارگشایی